Muhabbit

JPMorgan CEO’su Asla Bitcoin Satın Almayacağını Söyledi!

JPMorgan CEO’su Bitcoin’in cazibesine hiç kapılmadığını söyledi.

JPMorgan

JPM bitcoin

Yatırım bankacılığı devi JPMorgan Chase’in CEO’su Jamie Dimon, Times of India ile yaptığı bir röportajda, önde gelen dijital varlığın beş yıl içinde 10 kat yükselebileceğini düşünmesine rağmen Bitcoin’in cazibesine asla tutulmadığını söyledi.

Sıkı bir Bitcoin eleştirmeni olan Dimon, 2017 yılında Bitcoin’i bir dolandırıcılık yöntemi olarak nitelendirmişti. Dimon’a göre suçlular, finansla işlemlerini itibari para ile yapmak yerine Bitcoin ile gerçekleştiriyor. Bu sayede bu kişiler yetkililerden kaçınabiliyor.

Times of India, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerinin yasaklanması veya düzenlenmesi gerekip gerekmediğini sorduğunda Dimon şu yanıtı verdi:

Bitcoin’i gerçekten umursamıyorum. Bence insanlar bu konuya fazla kafasını takıyor. Bu sektör elbette eninde sonunda düzene girecektir. Bu yaşandığında ise büyük ölçüde kısıtlanmış bir sektör ile karşılaşacağız. Dediğim gibi, kişisel olarak Bitcoin yatırımcısı değilim ve umrumda da değil.

JPMorgan Kripto Para ve Blockchain Sektörünü Yakından Takip Ediyor!

Buna rağmen, JPMorgan geçen yıl boyunca kripto para ve blockchain girişimlerini yakından takip etmiş bir firma.

Ocak ayında firma, Bitcoin’in en bilinen yatırımcılarından olan MicroStrategy şirketinin %10 hissesini satın almıştı.

Ayrıca Temmuz ayında firma, blockchain geliştiricileri, mühendisleri ve pazarlamacıları için yeni bir iş bölümü oluşturduğunu açıklamıştı.

Bununla birlikte yakın tarihli bir habere göre, JPMorgan’ın yan kuruluşu Counterpoint Global, bazı özel müşterilerine kripto para birimi yatırım aracı sunmayı planlıyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version