Muhabbit

Kava, DeFi Projeleri İçin 185 Milyon $’lık Fonunu Duyurdu!

Kava, Fantom ve Algorand’ın benzer hamlelerinin ardından 185 milyon dolarlık DeFi fonunu duyurdu

KAVA

KAVA

DeFi platformu Kava, DeFi’yı benimseyenlere hitap etme ve ana akım pazarda kendi yerini bulmak için 185 milyon dolarlık fon oluşturdu. Merkeziyetsiz finansı (DeFi) ölçeklendirmeye istekli olan Kava, üç protokol, zincirdeki 2,1 milyar dolarlık varlık ve 280 binden fazla kullanıcının kullandığı platform ile ekosistemini genişletmeye çalışıyor.

kava twitter hesabı

Kava Platformunun geliştiricileri, büyüme aşamasını başlattığını Twitter üzerinden duyurdu. Yapılan finansmanla Kava, platformunu büyütme işlemlerine hız kazandırmaya çalışacak.

İyi DeFi Projelerine Teşvik

Kava Labs, kullanıcıları üst düzey projeler ve geliştiriciler için üç aşamalı dağıtılacak olan fonlarla teşvik etmeye çalışıyor. Fonların geliştirme maliyetlerini dengelemek ve ürünlerin piyasaya acele bir şekilde sürülmemesini sağlamak isteyen Kava, lansman sırasında likidite sağlayacağını da açıkladı.

Finansmanın ilk aşamasında fon, platformdaki mevcut hizmetleri genişletmek için kullanılacak.

Ekosistemin bir parçası olarak seçilen projeler, Kava’nın ölçeklenebilir Katman-1 mimarisinden ve kurumsal düzeyde güvenliğinden yararlanacak. Bununla birlikte fon, Kava SAFU tarafından sağlanacak.

İlk 185 milyon dolarlık fon, üst düzey projelerin hızla başlatılmasını sağlayarak büyümeyi hızlandıracak. Bununla beraber platformu kullanmayan kullanıcıların, Kava pazarına girme iştahını artıracak.

Kava Labs CEO’su Scott Stuart, platformun kullanıcı deneyimlerini basite indirgediğinden bahsederek sözlerine şu şekilde devam etti:

DeFi’da erken benimseyenler ile hiç DeFi deneyimi olmayan kitle arasındaki boşluğu kapatan proje olmak için çalışıyoruz. Bu Fon ile Kava platformunu, kullanıcılarla buluşturmak istiyoruz.

DeFi Geliştiricileri İçin Büyük Teşvik Programları

Kava’nın başlattığı fon benzersiz bir stratejik hamle değil, çünkü DeFi geliştiricilerini ödüllendiren devasa teşvik programları son zamanlarda popüler hale geldi. Avalanche vakfı, DeFi ekosistemine daha fazla uygulama ve varlık getirmek için 180 milyon dolarlık bir fon sağlayarak yeni teşvik programı olan Avalanche Rush’ı duyurmuştu. 

Yakın zamanda ciddi ilgi gören bir diğer hızlı ve ölçeklenebilir Layer-1 akıllı sözleşme platformu olan Fantom’un, yeni nesil DeFi projelerini inşa eden geliştiricilerin favorilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Geçen ayın sonunda platform, hem yeni hem de mevcut projelere dağıtmak için yaklaşık 300 milyon dolar değerinde yaklaşık 370 milyon FTM dağıtmıştı.

Daha yakın zamanlarda Algorand, Algorand üzerinde çalışan, merkezi olmayan borsaların (DEX), para piyasalarının, opsiyon piyasalarının ve NFT platformlarının büyümesini hızlandırmak için yaklaşık 330 milyon dolar tutarında bir fon başlattı.

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız Telegram grubumuza katılabilirsiniz..

Son Yazılar

Exit mobile version