Muhabbit

Kenya Merkez Bankası Başkanı: Kripto Paralar Konusundaki Görüşlerimiz Değişmedi!

Kenya Merkez Bankası, kripto paralara karşı olumlu bir tavır sergilemedi.

kenya merkez bankası

kenya merkez bankası

Kenya Merkez Bankası Başkanı Patrick Njoroge, Kenya‘nın kripto paralara karşı duruşunun değişmediğini söyledi. Kenya Merkez Bankası, yeni para politikasını açıkladıktan hemen sonra Njoroge, yakın zamanda kripto paralarla alakalı daha fazla açıklama yapacağını söyledi.

Patrick Njoroge

Yaklaşık 6 ay önce Kenya Merkez Bankası, kripto paralarla işlem yapan kullanıcılar için bir uyarı yayımlamıştı. Bununla birlikte Njoroge, Merkez Bankası’nın kripto paralara karşı duruşunun değişmediğini onayladı.

Kenya, Afrika bölgesinde elinde kripto para bulunduran insanların en fazla olduğu ülke olarak biliniyor. Ayrıca Kenya’nın 2022 yılında, peer-to-peer kripto para piyasasında önemli bir yeri var.

Merkez Bankası Kripto Paralar Karşı Duruşunu Değiştirecek Mi?

2021 yılında Kenya, Afrika bölgesinde en büyük ikinci peer-to-peer bitcoin işlem hacmine sahip olan ülke olarak öne çıkıyor. Buna rağmen Njoroge, kurumunun kripto paralar ve diğer ürünler konusundaki duruşuyla ilgili yeni bir açıklama yapmak için acele etmeyecek gibi duruyor. Njoroge konu ile alakalı şunları söyledi:

Sadece kripto paralar değil, bu alan hakkında daha kapsamlı konuşacağımızı düşünüyorum. Kripto paraların küçük bir alan olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden yakın gelecekte bunun hakkında daha kapsamlı konuşacağız. Bu yüzden lütfen sabırlı olun. Kripto paralara olan görüşümüz bellidir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version