Muhabbit

Kenyalılar Bitstream Kripto Para Dolandırıcılığında Milyonlarını Kaybetti

Kenyalılar Bitstream Circle dolandırıcılığında 10 milyon dolardan fazla para kaybetti.

Kenyalılar

Kenya-Dolandırılma-Muhabbit

Kenyalılar Bitstream Circle dolandırıcılığında 10 milyon dolardan fazla para kaybetti. 13 Mart 2022 tarihinde Kenyalı kripto para yatırımcılarının paralarını çekememesiyle ortaya çıkan dolandırıcılık faaliyetinin Çinli Quin Yang liderliğinde Kasım 2021 tarihinde Bitstream Circle Limited olarak Birleşik Krallık’ta ortaya çıktığı belirtiliyor.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

4 aydan kısa bir sürede 7 ülkeden 11.000’den fazla üye toplayan platformun kitleleri günde %5-%8 arasında bir yatırım getirisi vaadiyle kandırdığı ifade ediliyor. Dolandırıcılık, Kenyalılar’ın 2021 senesinde toplamda 120 milyon dolar değerinde bir parayı çeşitli kripto para dolandırıcılıklarına kaybetmesinden sonra ortaya çıkarak ülkede bu konulara dair bilinçsizliğin ne denli ciddi bir boyuta ulaştığını tekrar ortaya koydu. 

Kenya

Kenyalılar Ülkede Tekrar Eden Kripto Para Dolandırıcılıklarından Rahatsız

Her ne kadar yatırımcıların çoğu Bitstream Circle’ın bir dolandırıcılık faaliyeti olduğunu artık kabul etse de platformun ilk yatırımcıları hala yatırımlarının güvenli olduğu konusunda ısrar ediyor. 13 Mart 2022’de başlayan para çekme sorununun ağ güncellemesi ile alakalı olduğunu iddia eden platformun kurucularının bu iddiası ise, 5 saat sonrasında paralar hala çekilemeyince itibarını yitirdi. 

Sürece dair ayrıntılar hala araştırılırken, Twitter’daki Kenyalılar Bitstream Circle kurucularının dolandırıcılık kurbanlarıyla alay eden görüntülerini paylaşarak genç yatırımcıların çok kısa sürede çok yüksek getiri vaadiyle kandırılmasının artık son bulmasını talep ediyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version