Muhabbit

Kevin O’Leary Kripto Para Portföyüne Eklemeler Yapıyor!

Kevin O’Leary, kripto paralar için yaptığı yatırımı 2 katına kadar çıkarmayı düşünüyor.

Kevin O'Leary Kripto Para

Kevin O'Leary Kripto Para

Popüler yatırımcı ve Shark Tank kişiliği ile tanınan Kevin O’Leary, yaklaşan regülasyonlara rağmen mevcut kripto para varlıklarına yaptığı yatırımı artırmanın peşinde olduğunu söyledi.

O’Leary şu anda yatırım portföyünün %3’ünü kripto para birimlerinde tutuyor. Ancak yatırımcı 13 Eylül’de CNBC’ye verdiği demeçte, bu oranı 2021’in sonunda %7’ye çıkaracağını söyledi.

Ünlü yatırımcı, kripto para piyasasının kendisini bir varlık sınıfı olarak sağlamlaştırmaya devam etmesi halinde trilyonlarca doların bu piyasaya girebileceğini söyledi. Özellikle Bitcoin hakkında konuşan ünlü yatırımcı, Bitcoin tabanlı ticaretin büyük bir büyüme potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Kevin O’Leary daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Kripto paralar ortadan kalkmayacak, bu yeni bir varlık sınıfı.

Kevin O’Leary’nin düşüncesine göre, kripto paralar artık dünyamızda hep olacak. Bu yüzden ünlü yatırımcı, ABD düzenleyicilerinin kripto para yasaları hakkında kararlar vermesi gerektiğini söylüyor. Geleneksel finansa kıyasla düzenlemelerde uyum altyapısının eksik olduğunu söylüyor. O’Leary daha sonra sözlerine şu şekilde devam etti:

Eğer regülasyonlar kripto paraların bir sorun olduğunu söylerse, kripto paralara dahil olmaktan kaçınırım. Ofsaytta kalmayı göze alamam, kurallara uymamayı göze alamam.

O’Leary ve Bitcoin

Son birkaç yılda, O’Leary’nin Bitcoin üzerindeki duruşu çılgınca dalgalandı. Başlangıçta kripto para birimlerini balon ve ardından çöp olarak adlandırdı. O’Leary şimdi daha farklı düşünüyor. Bunun dışında yılın başlarında, Çin’de madenciliğin yasaklanmasıyla aslında Bitcoin daha sürdürülebilir bir duruş sergiledi. Çünkü Bitcoin, Bitcoin olmaya devam edebildi.

Değiştirilemez tokenler (NFT’ler) ve DeFi’ın popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu piyasalara yatırımlarını yapmış oldu. O’Leary NFT alanını olağanüstü olarak nitelendirdi ve kendi DeFi yatırım şirketi DeFi Ventures’ı kurduğunu duyurdu.

O’Leary’den gelen bu son açıklamalar, ABD hükümetinin sektör için yeni vergi yasaları tasarlaması üzerine geldi. Bu yaz Senato, kripto para sahipleri için iki taraflı vergi altyapısı tasarısını onayladı. O’Leary bu yasanın daha kolay kabul görmesi için insanları teşvik etmeye çalışıyor olabilir mi?

Birçok yatırımcı veya “trader” bu vergilere karşı çıkarken, başka bir kesim sert regülasyonları normal görüyor. Bu baskının zamanla kripto para endüstrisini olgunlaştıracağını düşünenler de var.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version