Muhabbit

Kripto Para Madencilik Şirketleri Üretimlerini Artırmaya Başladı!

Kurumlar, Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin üretim aşamasında söz sahibi olmak istiyor.

New

Bitcoin madenciliği

Kripto para madencilik şirketleri, gelişen sektör ve gelir düzeyleri ile bağlantılı olarak faaliyetlerini artırmaya devam ediyor. Yaptıkları yatırımlar ile kripto para ekosistemi içinde daha fazla söz sahibi olmak isteyen kurumlar Bitcoin başta olmak üzere kripto para birimlerinin üretim aşamasında güç elde etmek istiyor.

Bu kapsamda madencilik sektörü ile ilgilenen ve ciddi oranda yatırımları bulunan, halka açık kripto para madenciliği şirketi Hive Blockchain, faaliyet alanını büyütmeye devam ediyor. Şirket 31 Aralık’ta sona eren mali dönem için 6.900 Ethereum ve 670 Bitcoin üretmeyi planladığını ve bir önceki çeyreğe göre daha da fazla üretim yapmaya odaklandığını belirtiyor.

Yakın zaman önce yayımlanan bir duyuruda Hive, 1 Ekim tarihinden 21 Aralık tarihine kadar 6.280 Ethereum çıkardığını ve 2021’in geri kalanında günde 65 ETH’den fazla madencilik yapacağını belirtiyor. Gerçekleşecek olan bu yeni üretim miktarı ile birlikte şirketin 1 Temmuz ile 30 Eylül arasında çıkardığı 8.688 ETH‘den yaklaşık %20 daha fazla üretim yapacağı anlamına geliyor. Bunun yanında Hive, Bitcoin üretiminin üç ayda bir %2 artarak yaklaşık 656 BTC’den 670 BTC’ye çıkmasını da beklediğini belirtiyor.

Konu ile iglili olarak açıklama yapan şirket şu ifadelere yer veriyor:

“Bitcoin tarafında gerçekleşen artış, daha önce duyurulan ve yeni nesil madencilik makinaları ile yapılan yatırımlar ve Bitcoin madencilik tesislerimizin genişletilmesinden kaynaklandı.”

Kanadalı kripto para madenciliği firması Hive, halihazırdaki “güçlü” ETH fiyatının, zorluk seviyesi artışının, şirketin madencilik operasyonlarını desteklemesine yardımcı olduğunu belirtiyor. Ürettikleri kripto para birimlerini satmadıklarını ve yıl boyunca onları bankaya yatırdıklarını belirten Hive, bu sistemi devam ettirmek istediklerini belirtiyor.

Hive Blockchain Hakkında

Sektör içerisinde yeşil enerjiye odaklanarak madencilik yapma çabalarıyla bilinen Hive, Kanada, İsveç ve İzlanda’da yürüttüğü faaliyetler ile ön plana çıkmaktadır. Yakın zaman önce Nasdaq borsasında listelenmek için onay alan şirketin hisseleri de artış göstermeye devam ediyor. Yazım itibarıyla şirketin hisseleri son 24 saatte %2’den fazla artarak 2.87$’dan işlem görüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version