Muhabbit

Kripto Para Sektöründe İşten Çıkarmalar Devam Ederken, Fidelity’den Şaşırtan Açıklama Geldi!

Fidelity Digital Asset çalışan sayısının 2023 yılının sonunda yaklaşık 500’e ulaşacağı belirtildi.

fidelity muhabbit

fidelity muhabbit

Küresel varlık yöneticisi Fidelity, bünyesindeki dijital varlık bölümünü desteklemek üzere, 100 kişiyi daha işe alacağını açıkladı. Böylece, 4.5 trilyon dolarlık varlığı yöneten dev şirket kripto para alanında attığı adımlara bir yenisini eklemiş olacak.

Konu ile ilgili olarak 22 Ekim 2022 tarihinde Bloomberg’e konuşan Fidelity temsilcisi, Fidelity Digital Asset’in, çalışan sayısını 2023 yılının ilk çeyreğinin sonunda yaklaşık 500’e çıkaracağını söyledi.

Fidelity tarafından işe alınacak kişilerin çalışacakları alanlar arasında, blockchain teknolojisi, iş analizi, müşteri hizmetleri, finans ve muhasebe gibi kurumsal hizmetler yer alıyor. Şirketin şu an için dijital varlık kolu için ilgili alanları kapsayan 74 adet iş ilanı olduğu görülüyor.

Şirketin iş ilanına çıktığı pozisyonların neredeyse tamamı Amerika Birleşik Devletleri merkezli görünüyor. Bölgelere göre inceleme yapıldığında ise çoğunluk olarak, Boston, New York, Teksas, Colorado ve Utah’ta çalışmak üzere personel arandığı görülüyor.

Bunun yanında kalan pozisyonlar için İngiltere ve İrlanda’da da çalıştırılmak üzere personel alımlarına devam edileceği belirtiliyor.

Aslında Fidelity tarafından başlatılan bu işe alım girişimi, sektörü bir anlamda şaşırtmış durumda. Çünkü kripto para piyasasında yaşanan çöküş sonrası birçok dev şirket personel çıkarmaya başladı. Bunlar arasında BlockFi, Coinbase, Gemini ve Crypto.com’un gibi sektörün önde gelen isimleri yer alıyor. İşte sektör bu durumdayken Fidelity’in işe alım süreci başlatması, sektör tarafından, kripto para alanında gelecek görüldüğü algısı yaratmış durumda.

Fidelity Aracılık Platformuna ETH’nin Ekleneceğini Duyurdu

Bunların yanında Fidelity, aracılık platformundaki müşterileri için başlattığı Bitcoin ticaretine, Ethereum’u da ekleyeceğini duyurdu. Böylece dev şirket, Bitcoin’den sonra en büyük ikinci kripto para birimi olan ETH’nin de işlemlerine başlamış olacak.

Müşterilerine yaptığı bilgilendirmede Fidelity Digital Assets, 28 Ekim 2022 tarihinden itibaren Ethereum’un, Fidelity Digital Assets platformuna geleceğini belirtti. Şirketin yeni girişiminin, şu an için sadece mevcut kurumsal müşterileri için geçerli olacağı belirtildi.

Fidelity Kripto Para Alanında Büyüyor

Nisan ayında Fidelity Investments, yatırımcıların emeklilik hesaplarına Bitcoin eklemesine izin vermeye başladığında gündemdeki yerini almıştı. Fidelity’nin müşterilerinin Bitcoin’i emeklilik hesaplarına dahil etmesine izin verme kararı, büyük emeklilik planı sağlayıcıları için ilk kez bir dönüm noktası oldu. 

Ardından kripto para kışı olarak adlandırılan kripto paraların çöküşü başladı ve sektör kısa süre içinde 1 trilyon dolar zarara uğradı. Buna rağmen, Fidelity Investments’ın bir yan kuruluşu olan Fidelity Digital Asset Services, kurumsal yatırımcının kripto paralara olan ilgisinin devam edeceğini düşündüğü için çalışan sayısını ikiye katlama planlarını açıkladı.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için hesabımızı takip edebilirsiniz: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version