Muhabbit

Kripto Para Sektörünün Gelişmesini İsteyen Kanadalı Milletvekili, Meclise Yasa Tasarısı Sundu!

Milletvekili, hükümetin ülkedeki kripto para birimi sektörünün büyümesini teşvik etmek için yasa tasarısı sundu.

Kripto borsası

Kanadalı milletvekili Michelle Rempel Garner, hükümetin ülkedeki kripto para birimi sektörünün büyümesini teşvik etmek için bir çerçeve oluşturmasını öneren bir yasa tasarısı sundu.

Yakın zaman önce yapılan bir oturumda konuşan Garner, Kanada Maliye Bakanı’nın, inovasyonu artırmayı amaçlayan bir düzenleyici çerçeve geliştirmek için endüstri uzmanlarına danışmasını önerdi.

Garner ayrıca, yasa tasarısı önerisinde ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para varlıkları, Kanada için önemli ekonomik ve yenilikçi potansiyele sahip. Çerçeve, sektörde çalışanları koruyup, idari yükü en aza indirirken kripto para varlık sektörüne giriş engellerini azaltmaya odaklanmalıdır.”

Kanada yasalarına göre, bir yasa tasarısı, onay alması için birkaç aşamadan geçmesi gerekiyor. Şu anda azınlık tarafta olan Kanada Muhafazakar Partisi’nin üyesi Garner, kripto para yasa tasarısının başarılı olması için diğer partilerin desteğine ihtiyaç duyacak. 

Garner açıklamasının devamında şu ifadelere yer veriyor:

“Bir dünya lideri olmak için Kanada’nın, kripto para uzmanlarının ve yatırımcılarının bize hangi politikaya ihtiyaç duyduklarını veya hangi politikaya ihtiyaç duymadıklarını söylemelerini sağlaması gerekiyor.”  

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version