Muhabbit

Kripto Para Yöneticilerinin, Senatör Gillibrand’a Para Verdiği Ortaya Çıktı!

Sektörün önde gelen isimleri, senatöre bağışta bulundu.

2021

kripto para bağışları

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Gemini’den Cameron ve Tyler Winklevoss dahil olmak üzere kripto para yöneticilerinin, Senatör Kirsten Gillibrand’a, oldukça fazla miktarda bağış yaptığı belirtiliyor.

Milletvekilleri değişken dijital varlık endüstrisini düzenlerken; Senatör Gillibrand, Washington’da önemli bir figür olarak ortaya çıktı. New York Demokratı Senatör Cynthia Lummis ile birlikte haziran ayında yayımladığı kapsamlı bir kripto para düzenleme tasarısının yazarlığını yaptı.

Geniş kapsamlı tasarı, diğer politikaların yanı sıra dijital varlık endüstrisinin hangi bölümlerinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlendiğini belirlemek için bir çerçeve içeriyordu.  

İlginizi çekebilir: CFTC, Kırmızı Listesine Hangi Kuruluşları Ekledi?

Ünlü İsimler Bağış Yaptı

Girişim kapitalistleri, geliştiriciler ve endüstri grupları, son çeyrekte Gillibrand’ın kampanyasına akın etti. İkinci çeyrek raporuna göre, Gillibrand’ın bağışçıları arasında sırasıyla 5.800 ve 2.900 dolar veren Sam Bankman-Fried ve FTX ABD Başkanı Brett Harrison vardı. Multicoin Capital’den kurucu ortak ve yönetici ortak Kyle Samani, yönetici ortak Tushar Jain, ortak John Robert Reed ve genel danışman Gregory Xethalis Gillibrand’a toplam 19.400 dolar verdi. 

Bunun yanında Morgan Stanley Investment Management’ın piyasalar başkanı Amy Oldenburg, 1500 dolar verdi. Bain Capital Crypto ortağı ve düzenleyici ve politika başkanı TuongVy Le, 1000 dolar bağışladı.

Sanayi grupları da Gillibrand’ın kampanyasına bir miktar bağış yapmış durumda. Texas Blockchain Konseyi Başkanı Lee Bratcher 750 dolar, Crypto Council for Innovation CEO’su Sheila Warren 5.800 dolar verdi ve Blockchain Association’ın endüstri işleri başkanı Dan Spuller 250 dolar bağışladı. 

Rapora göre ayrıca, kripto para endüstrisinin etkili isimleri Gillibran’a raporlama döneminde 150.000 dolardan fazla bağışta bulundu.

2024 yılında yeniden seçilmeyi bekleyen ve eski bir başkan adayı olan Gillibrand, 872.000 dolar topladığını ve haziran ayı sonunda elinde 3,9 milyon dolar olduğunu bildirdi. 

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version