Muhabbit

Kripto Paraların Babası Giancarlo, Artık Bir Fransız Şövalyesi!

J. Christopher Giancarlo, kripto para birimlerine verdiği destek sayesinde Fransız şövalyeliğini almaya hak kazandı.

kripto-chris-giancarlo-Şövalye-Muhabbit

kripto-chris-giancarlo-Şövalye-Muhabbit

J. Christopher Giancarlo, kripto para birimlerine verdiği destek sayesinde Fransız şövalyeliğini almaya hak kazanarak bir yasal düzenleyicinin kaleminin kılıçtan daha keskin olabileceğini gösterdi.

Bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nu yöneten ve “CryptoDad: Paranın Geleceği için Mücadele” kitabını yazan “kripto paraların babası” Giancarlo, 27 Haziran 2022 Pazartesi günü Ulusal Liyakat Nişanı’nda şövalye olarak atandı. Tören sırasında Giancarlo’nun kripto paralarla dolu geçmişine de dikkat çekildi.

Diplomatın evinde gerçekleşen törene başkanlık eden Fransa’nın ABD büyükelçisi Philippe Étienne’den Giancarlo’ya gönderilen mektupta şu sözler yazıyordu:

“Bu onur, Fransız yetkililerin finansal piyasaları ve kripto para finansının potansiyellerini anlamanıza duyduğu büyük saygıyı yansıtıyor.”

Giancarlo ise şövalyelik ünvanına layık görüldüğü için onur duyduğunu dile getirdi. 

“Ödülü aldığım için oldukça mütevazi hissediyorum. Ancak itiraf etmeliyim ki bunu hükümetteki birçok meslektaşım, ailem ve sevgili arkadaşlarımın önünde yapmak özellikle tatmin ediciydi.”

Şu anda Willkie Farr & Gallagher’da avukat olan ve aynı zamanda kripto para şirketlerinde çeşitli yönetim kurulu ve danışmanlık görevlerinde bulunan Giancarlo’nin törenine CFTC Başkanı Rostin Behnam ve diğer birkaç Amerikan hukuk yetkilisini de katılım gösterdi.

İlginizi çekebilir: Bitcoin Nedir?

Şövalyelik ünvanı, geçen yüzyılda askeri veya sivil başarılarıyla toplumun geri kalanında ayrışan insanları onurlandırmak amacıyla oluşturuldu. Kuruluşun web sitesine göre dünya çapında an itibarıyla 182.000 şövalye mevcut. Fransız bir göçmenin soyundan gelen bir ABD vatandaşı olan Giancarlo, iki dilli bir ilkokul programı olan Fransız Amerikan Akademisi’nde eğitim almıştı.

Christopher Giancarlo

Giancarlo’dan CFTC’ye Kripto Para Övgüsü

Törende yaptığı konuşma sırasında Giancarlo, CFTC’deki çalıştığı dönemi andı ve ajansın kripto para birimlerine yönelik erken desteğine övgüde bulundu.

“Bitcoin vadeli işlemlerine yeşil ışık yakarak siyasi riske girme yönünde gösterdiğimiz cesaret, yasal ticaret ve yatırım konularında oluşabilecek yasal düzenleme risklerini azalttı. Her ne kadar günümüzde bir başka para ‘kripto kışı’ başlıyor gibi dursa da, finansal varlıkların geleceğinin dijital tokenler gibi olacağına dair aklımda hiçbir soru işareti yok.”

Fransa, Mayıs 2022’de Binance’e bir ticaret platformu işletmek ve dijital varlıkların velayetini almak yönündeki ilk Avrupa lisansını  vererek kripto paraların kıtadaki itibarını artırdı. Önde gelen bir ABD kripto para öncüsüne şövalyelik unvanı vermek, ülkenin kripto paralara yönelik bu iyi niyetli tutumunu daha da güçlendirebilir.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version