Muhabbit

Latin Amerika Liderleri Bitcoin’i Destekliyor!

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edecek olması, Arjantin, Brezilya, Panama ve Paraguay’daki liderleri harekete geçirdi.

telekom

latin amerika kripto

Latin Amerikalı politikacılar sosyal medya üzerinden Bitcoin’i desteklediler.

Kısaca Arjantin, Brezilya, Panama ve Paraguay‘daki liderler, son birkaç gün içinde kripto paralara olan ilgilerini sosyal medya üzerinden gösterdiler. Liderlerden bazıları Bitcoin‘in benimsenmesine yardımcı olmak için adım atacaklarını söyledi.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, bu hafta Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmek için bir yasa tasarısı sunacağını açıkladı. Açıklamadan sonra Strike’ın kurucusu Jack Mallers, El Salvador’un bu sürecine yardımcı olmak istediğini söyledi. Jack Mallers’ın şirketi, El Salvador’da bir inovasyon merkezi açacak.

Bununla birlikte Paraguay Milletvekili Carlitos Antonio Rejala Helman, pazartesi günü Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, Paraguay’ı dünyanın önünde yenilemek için önemli bir projeye adım atacağını söyledi.

Ayrıca Rejala Helman, attığı “tweet”te BTC‘yi ve PayPal‘ı etiketledi. Bu yılın başlarında Bitcoin hayranları arasında akım haline gelen kırmızı lazer efektini, Rejala Helman kendi profil resmine uygulayıp yayınladı. Bitcoin ile alakalı planların tüm detayları henüz açıklanmadı.

Carlitos Antonio Rejala Helman twıtter hesabı

Ayrıca Panama Ulusal Meclisi’nde Kongre Üyesi olan Gabriel Silva, Twitter üzerinden bu konu hakkında açıklama yaptı.

Panama geride bırakılamaz. Gerçek bir teknoloji ve girişimcilik merkezi olmak istiyorsak kripto paraları desteklemeliyiz. Meclise sunmak üzere bir teklif hazırlayacağız. Eğer kripto paraları geliştirmekle ilgileniyorsanız, benimle iletişime geçebilirsiniz.

Gabrıel sılva twıtter hesabı

Aynı zamanda Brezilya Rio Grande do Sul Eyaleti Milletvekili olan Fabio Ostermann ve NOVO partisi Santa Catarina Federal Milletvekili Gilson Marques, Twitter profil resimlerine kırmızı lazer eklediler.

Son olarak Arjantin’in Neuquén Eyaleti Ulusal Milletvekili Francisco Sánchez, Twitter profil resmine kırmızı lazer ekleyerek Ostermann, Marques, Rejala Helman ve Bukele’ye katılmış oldu. Sánchez paylaştığı fotoğrafın altına, “Buna inanamıyorum, ama durum bu” dedi.

francısco sanchez twıtter hesabı

Enflasyon Riskinden Korunmak İçin Bitcoin

Latin Amerika, borç krizi korkusuyla pandemi tarafından sert bir şekilde etkilendi. Arjantin’in enflasyon oranı %46,3 ile dünyanın en yüksek oranları arasında yer alıyor. Bitcoin’in sabit arzı, artan borç ve para basımı sırasında vatandaşların servetlerini korumalarına yardımcı olacak bir çözüm olabilir.

Daha fazla haber için : Öne Çıkanlar

Haberlere anında ulaşmak ve daha fazla bilgi için Telegram grubumuza katılabilirsiniz…

Son Yazılar

Exit mobile version