Muhabbit

Libra’dan Önemli Güncelleme! Süreç Başladı

Facebook pes etmedi. Libra geri mi dönüyor?

libra

Libra tarafından gelen son dakika açıklamasına göre izinler ile ilgili problemler çözülmeye başlamış görünüyor. İsviçre Finansal Piyasa Denetim Otoritesi (FINMA) ile anlaşma zeminin hazırlandığını belirten Libra, tekrardan sahalara dönecek gibi gözüküyor.

Finma ile görüşmeler sonucunda Libra “whitepaper“ında değişikliğe gittiğini belirtirken, temelde önemli değişiklik ve düzenlemelere gidildiğini belirtmekte.

Libra Geri Mi Dönüyor

Yapılan açıklama bir geri dönüşün sinyali olabilir. Bildiğiniz üzere Facebook, Libra ile dijital para sektörüne hızlı bir giriş yapmıştı. Ardı ardına birçok şirketin desteğini ardına almış ve Bitcoin’i tahtından edecek mi tartışmaları başlamıştı. Hatta bazı kişilere göre merkez bankalarını bile tahtından edecekti.

Fakat devletlerin ve merkez bankalarının çekincelerinin artması üzerine ardı arkası kesilmeyen eleştiriler Libra’yı hedef almış, Facebook’u adeta topa tutmuştu. Geçmişte yaşadığı Cambridge Analytica gibi veri ihlal skandallarını öne atan otoriteler, adeta Libra’nın önüne set örmüştü. Bunun üzerine de Libra’ya desteğini veren şirketler, bir bir projeden çekildiğini duyurmuştu.

Fakat bugün gelen haberler, Libra tarafında işlerin değiştiğini gösteriyor. Sizce Libra projesi, güçlü bir geri dönüş gösterebilir mi?

Son Yazılar

Exit mobile version