Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 24.12.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Litecoin Fiyat Analizi-1

Litecoin Fiyat Analizi-1

Bugünkü fiyat analizi yazımda Litecoin yani LTC’yi inceleyeceğiz. Geçtiğimiz haftalarda incelediğimiz LTC grafiğini güncelleyeceğim. Ayrıca Litecoin grafiğindeki güncel gelişmeleri ele alacağız. Marketin majör coinlerinden biri olan LTC fiyat analizimize başlayalım.

LTC Fiyat 24 Aralık 2021

2021 yılının sonuna yaklaştığımız bugünlerde yıllık fiyat hareketine baktığımız zaman %65 oranında değer kazandığını görmekteyiz. LTC şu an 163.2 dolar seviyesinde işlem görmekte.

LTC Grafik 24 Aralık 2021

Litecoin LTC fiyat grafiği 24.12.2021. 4 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

4 saatlik fiyat grafiğimiz TradinView aracılığıyla hazırlanmıştır. Grafiğimizde Binance borsasının LTC/USDT paritesi kullanılmıştır. Grafiğimizin üzerinde bir adet yeşil düşen trend çizgisi bulunmaktadır. Düşen trend çizgisinden alınan tepkiler beyaz ok işaretleri ile gösterilmiştir.

LTC Analiz 24 Aralık 2021

Litecoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini mor alanlar ile belirttim. Düşen trend çizgimizi 12 Aralık’ta hazırladığım LTC fiyat analizinde belirtmiştim. Düşen trend çizgisinin kırılması sonrası retest yaparak 165 dolar direnç bölgemize kadar yükseliş gerçekleşti. Trend kırılımı ardından destek seviyesinden alım yapanlar 165 dolar dolar direnç seviyemizin test edilmesiyle birlikte %15 oranında kâr fırsatı yakaladı. 12 Aralık tarihli LTC fiyat analimizi okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Grafiğimizin güncel durumuna baktığımız zaman direnç bölgemize oldukça yakın olduğumuzu belirtmek isterim. 145 dolar destek seviyesinden alım yapanlar için bu bölge ideal bir kâr alma bölgesi olacaktır. Bu nedenle fiyatı bu seviyede yakından takip etmeliyiz. 165 dolar direnç bölgemizin aşılması durumunda önümüzdeki diğer direnç bölgelerini takip ediyor olacağım.

LTC Yorum 24 Aralık 2021

Son fiyat analizimizi okuyan okurlarımızı bu başarılı işlem için tebrik ederim. Şu an bulunduğumuz bölgede 165 dolar direnç bölgemizi ve 145 dolar destek seviyemizi alarm kurarak takip ediyor olacağım. Bu seviyelerde bulunan alarmların çalışması durumunda tekrar pozisyon fırsatı bulabiliriz.

Litecoin için güncel değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version