Muhabbit

Magic Eden, Bitcoin Runes için Yeni Platform Başlattı

Magic Eden, Bitcoin Runes için yeni bir platform başlattı ve NFT pazarındaki varlığını genişletti.

Magic Eden’in beta sürümündeki Runes Platformu, kullanıcıların Magic Eden cüzdanları aracılığıyla BTC swaplarına ve Runes ile Ordinals satın almalarına olanak tanıyor. Ayrıca kullanıcılara Runes satın alırken harcamak istedikleri belirli bir BTC miktarını belirlemelerine olanak tanıyan bir Swap Görünümü sunmakta.

Bitcoin Ordinalleri, Bitcoin ağı için resimler ya da metin gibi meta verilerin satoshi adı verilen en küçük BTC birimlerine basıldığı NFT‘ler gibidir. Bitcoin Runes ise Ordinallerin evrilmiş hali ve ağ üzerinde takas olan token’lar oluşturmayı sağlar.

Magic Eden, Ethereum ve Polygon’u da destekliyor

Magic Eden, Runes’in güvenli bir platform sunabileceğini belirtti. Runes UTXO (Harcanmamış İşlem Çıktısı) kullanarak on chain veri depolama sağlayarak, Bitcoin’in güvenlik modelini devralır ve güvenlik açıkları riskini azaltır.

Magic Eden, Mart 2023’ten bu yana Bitcoin Ordinals’ı destekliyor ve NFT pazarında günlük 23,42 milyon dolarlık Bitcoin Ordinal hacmi elde ediyor. Magic Eden cüzdanı, Bitcoin ve Solana’nın yanı sıra Ethereum ve Polygon’u da destekliyor. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version