Muhabbit

Mark Cuban, Dogecoin ve Ethereum Hakkında Konuştu!

Mark Cuban, Dogecoin’in eğlenceli, Etherum’un ise iyi yönlere sahip olduğunu söyledi.

Mark Cuban Muhabbit

Mark Cuban Muhabbit

Milyarder iş adamı ve NBA Dallas Mavericks’in sahibi olan Mark Cuban, 2021’de kripto para piyasasında büyük kazançlar elde ettikten sonra Ethereum’un diğer kripto paralara nazaran daha fazla çalışma alanı olduğuna inanıyor.

Milyarder Mark Cuban, konuk olarak katıldığı CNBC Make It programında, ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum’un kripto paralar arasında en fazla potansiyele sahip olan “coin” olduğundan bahsetti ve şunları söyledi:

Eğer kripto paralara yatırım yapacaksam, tercihimi Ethereum’dan yana kullanırım çünkü ETH’nin, diğer kripto paralara göre daha avantajlı olduğunu düşünüyorum.

Cuban, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve değiştirilemez token (NFT) sektörlerine artan ilgi nedeniyle Ethereum’un güçlü ve potansiyele sahip olduğunu savunmuştu.

Mark Cuban, akıllı sözleşmelerin önemini 90’ların sonundaki internetin bir anda her tarafta kullanılmasına benzetti. İnternet ilk bulunduğu zamanlar, insanlar bunun gereksiz olduğunu düşünmüş ve interneti kullanmanın saçma olduğunu bir amaca hizmet etmediği savunmuştu. İnternet başta sadece bazı üniversitelerde mevcuttu. Daha sonra bütün dünyanın vazgeçemeyeceği bir şeye ve bütün insanlığın bugün kullandığı bir ağa dönüştü. Mark Cuban Ethereum’un akıllı sözleşmelerini belki de kripto paraların da bir gün aynı hikayeyi yaşayacağını düşünüyor.

Cuban, verdiği en son röportajında, Dogecoin’i eğlenceli olarak nitelendirdi ve portföyünde çok olmasa da bulundurduğundan bahsetti.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version