Muhabbit

Mastercard, Dijital Varlıklar için Eşler Arası Ağ (P2P) Başlatıyor

Mastercard, Avrupa ve Latin Amerika’daki kripto para kullanıcılarına yönelik yeni bir eşler arası (P2P) platform başlattı. Crypto Credential adı verilen bu ağ, dijital varlıkların sınırlar ötesine gönderilmesi ve alınması işlemlerini kolaylaştıracak.

Yeni P2P Ağının Özellikleri

Mastercard’ın bugün yaptığı açıklamaya göre test aşamasındaki Mastercard Crypto Credential ağı; Bit2Me, Lirium ve Mercado Bitcoin borsalarındaki işlemleri destekleyecek. Bu ağ Atlantik ötesi sınır ötesi ödemeler için dijital varlıklardan yararlanma çabasının bir parçası olarak hizmet verecek.

Latin Amerika ürün ve mühendislikten sorumlu başkan yardımcısı Walter Pimenta, “Blockchain ve dijital varlıklara olan ilgi Latin Amerika’da ve dünya çapında artmaya devam ediyor. Halka açık blockchain ağları üzerinde güvenilir ve doğrulanabilir etkileşimler sunmak hayati önem taşıyor” dedi.

P2P ağının kullanıcıları işlemlerinde Mastercard Crypto Credential takma adlarını kullanma imkanına sahip olacak. Kripto para cüzdanları için kısa etiketler olan bu takma adlar, Ethereum ağındaki Ethereum Name Service (ENS) tarafından sunulan özel adreslere benziyor. Bu özellik kullanıcıların cüzdanlarını daha kolay ve güvenli bir şekilde tanımlamalarına yardımcı olacak. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version