Muhabbit

Metaverse Oyun Platformu MetaDerby, Yeni Oyun Modlarını Duyurdu!

Oyun üzerine eklenecek olan 4 yeni oyun modu ile kullanıcıların yarışları daha heyecanlı halde oynaması hedefleniyor.

Play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu MetaDerby, yaptığı açıklama ile yeni oyun modlarını duyurdu.

Bilindiği üzere Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan platform, kısa süre önce beta sürüm ile birlikte sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Beta sürümü süresince sürekli olarak platform güncellemeleri gerçekleştiren MetaDerby kısa süre önce de platforma katkı sağlayacak çalışma arkadaşları aradığını duyurdu.

Şimdi ise yapılan yeni bir duyuru ile platform üzerinde oyuncuları heyecanlandıran yeni özelliklerin geleceği açıklandı.

Oyun üzerine eklenecek olan 4 yeni oyun modu ile kullanıcıların yarışları daha heyecanlı halde oynaması hedefleniyor.

Bilindiği üzere MetaDerby NFT sahibi olmayan kişilerinde oyunu oynayabilmesi için ücretsiz at dağıtımına başlamıştı. Kullanıcılar bu yarış atı NFT’leri ile çeşitli imkanlardan faydalanabiliyorlar. Örneğin kullanıcılar bu atlar ile yarışabiliyor, günlük ödüller kazanabiliyor, seviye atlayıp diğer atlarla rekabet edebiliyor. Özetle MetaDerby oyunundaki tüm mevcut özelliklerin keyfini çıkarabiliyor.

Şimdi ise eklenecek 4 yeni mod ile kullanıcılar farklı deneyimler de elde edebilecek. Bunları detaylandıracak olursak; ücretsiz at ile oyun oynama, yüksek risk ile yüksek ödüllerin kazanılacağı oyun modu, arkadaşlarınız ile birlikte oynayabileceğiniz Room Modu ve düzenlenecek haftalık turnuva modu. Turnuva moduna katılan oyuncular aldıkları dereceler ile bağlantılı olarak platformun yönetişim tokenı olan $DBY ile ödüllendirilecek.

Şu an için detayları açıklanmayan oyun modlarına ait kısa süre içinde açıklama yapılması bekleniyor.

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu. Bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu olmakta.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkeziyetsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version