Muhabbit

Michael Saylor: Bitcoin’in Günleri Sayılı!

Micheal Saylor’un sözleri şok etti!

Michael Saylor

Yanlış duymadınız, bu sözlerin sahibi binlerce Bitcoin sahibi olan yatırım şirketi MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor.

2013 senesinde atılan bir “tweet”te görülen bu ifade, Michael Saylor’un ileri görüş sahibi olmadığını gösteriyor.

Bitcoin’in günleri sayılı, çevrimiçi kumar oynamak ile aynı kaderi paylaşması an meselesi.

İşin en ilginç tarafına gelecek olursak, ne Bitcoin’in popülaritesi bitti ne de çevrimiçi kumar oynama sistemlerinin.

Michael Saylor’un ezelden beri bir Bitcoin sevdalısı olmadığı bilinen bir durumdu. Fakat Michael Saylor, BTC’yi şirketinin rezerv para birimi olarak satın almasından sonra Bitcoin’e olan bakış açısını ciddi anlamda değiştirmiş gibi görünüyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde 50 milyon $’lık Bitcoin satın alarak, elindeki Bitcoin miktarını 40.824 BTC’ye kadar çıkarmış durumda. Kaba bir hesapla MicroStrategy’nin, şu anda 475 milyon $’lık Bitcoin’i var.

MicroStrategy, Bitcoin satın almaya başladığında Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 12.000 $ civarından işlem görüyordu. Tüm bu durumları göz önünde bulundurursak, MicroStrategy için çok karlı bir yatırım gerçekleşmiş gibi.

Bu twitin sahibi Michael Saylor, inanması güç ama şuan Twitter arkaplan fotoğrafını, Bitcoin içeren bir görsel ile süslemiş. Bunun yanı sıra, Michael Saylor’un Twitter biyografisinde “Bitcoin umuttur” yazıyor.

Bu tür şirketlerin Bitcoin satın alması, perakende yatırımcıların yüzünü güldürüyor. Bilirsiniz, bu tür büyük şirketler kâr elde etmeyeceği yatırımların yüzüne bakmaz. MicroStrategy’nin 20.000 $ civarından Bitcoin satın alması, Bitcoin’in fiyatının yukarı doğru yöneleceğine bir işaret olabilir.

Ne diyorsunuz, bu kadar şirket Bitcoin hakkında yanılıyor olabilir mi? Bundan daha önemlisi ise, nasıl oldu da Michael Saylor Bitcoin hakkındaki fikirlerini 180 derece değiştirdi?

İlerleyen günlerde MicroStategy’den daha fazla Bitcoin satın alım haberi duymamız neredeyse kesin gibi görünüyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla MicroStrategy Haberleri için: MicroStrategy Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version