Muhabbit

MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almayı Düşünüyor!

MicroStrategy, daha fazla Bitcoin satın almak için harekete geçti!

Halka açık yazılım şirketi olan Microstrategy, 129.000 BTC ile Bitcoin’in en büyük kurumsal sahibi ünvanını korumaya devam ediyor.

Şirket CEO’su Michael Saylor’un istifa etmesinden sadece bir ay sonra ve Washington DC Başsavcısının şirkete ve Saylor’a vergi dolandırıcılığı iddiasıyla dava açtıktan bir hafta sonra şirket daha fazla Bitcoin satın almak istediğini açıkladı.

Şirket, 9 Eylül 2022 Cuma günü SEC’e bir açıklayıcı bülten yollayarak şirketin, A Sınıfı hisse senetlerinden 500 milyon dolarlık hisse senedi satmak için yatırım bankası Cowen & Co. ile bir anlaşma imzaladığını açıkladı.

Şirket, SEC’e gönderdiği bültende şunları belirtti:

“Bu tekliften elde edilen net geliri ek Bitcoin satın almak için kullanabiliriz. Bitcoin alım satım fiyatlarındaki gelecekteki dalgalanmalar, bu tekliften elde edilen net gelirle satın alınan Bitcoin’in, çok daha yükselmesinde kullanılabilir.”

Şirket, Bitcoin’in fiyatının yüksek dalgalanmaları konusunda uyarıldığını da açıkladı. Kripto para dünyasının en büyük market hacminine sahip olan Bitcoin, 2021 Kasım ayındaki en yüksek değeri olan 68.789 dolardan 20.000 dolar altına kadar düştü.

MicroStrategy, Saylor’ın CEO olduğu sürede Bitcoin hazinesini 129.699 BTC yani 2,7 milyar dolara yükseltmişti. Şirket aldığı Bitcoin’leri uzun vadeli elinde tutacağını açıklamıştı.

MicroStrategy şirketinde yakın zamanda birçok şey değişti

2022 Ağustos ayında MicroStrategy ikinci çeyrek raporunu açıkladı. Bu raporda şirket 917,8 milyon dolarlık bir nakit açığı olduğunu bildirdi. Raporun yayımlandığı aynı ay Saylor, şirketteki CEO görevinden istifa ettiğini açıklamış ve yeni Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirkette çalışmaya devam edeceğini duyurmuştu. CEO’luk görevine ise Phong Le atandı.

Konu hakkında Saylor şu açıklamalarda bulunmuştu:

“Başkanlık ve CEO’luk görevlerini ayırmamızın sebebi Bitcoin yatırımlarımızı ve kurumsal yazılım işimizi büyütme gayemiz. Böylelikle bu iki kurumsal stratejimizi de daha iyi takip edebileceğimize inanıyorum.”

MicroStrategy, SEC’e yazdığı bültende elindeki Bitcoin’ler ile ticaret yapma veya türev sözleşmelere girme planlarının olmadığını, ancak “Hazine yönetimi ve diğer genel kurumsal amaçlar için nakit üretmek için gerektiğinde Bitcoin satabileceğini” belirtti.

Şirket ayrıca bültende şunları belirtti:

“Belirli miktarda Bitcoin tutmayı hedeflemedik. Ek Bitcoin satın almak için borç veya özkaynak finansmanlarının yapılıp yapılmayacağını belirlerken piyasa koşullarını izlemeye devam edeceğiz.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version