Muhabbit

MicroStrategy’den Piyasaları Etkileyecek Hareket: 301 Bitcoin (BTC) Satın Aldı!

Şirket; 500 milyon dolarlık A sınıfı adi hisse senedi satarak, daha fazla Bitcoin satın almayı planladığını daha önce açıklamıştı.

MicroStrategy kurucusu ve eski CEO’su Michael Saylor; 2 Ağustos-19 Eylül arasındaki satın alımları gösteren dosyayla birlikte, 301 BTC satın aldıklarını Twitter’dan duyurdu.

Şirket, paylaşılan dosyada belirtildiği üzere ortalama 19.851 dolardan satın alınan 301 Bitcoin ile rezervini 130.000 adete yükseltmiş oldu. Son satın alımla beraber, Bitcoin ortalamasını 30.639 dolara çeken MicroStrategy’nin bilançosuna eklediği 301 BTC, şu anda yaklaşık 6 milyon dolar değerinde.

MicroStrategy Hisse Senedi Satarak Bitcoin Satın Alacağını Duyurmuştu!

MicroStrategy, en son haziran ayında 10 milyon dolar değerinde 480 Bitcoin alımı yapmıştı. SEC ile yapılan 8-K dosyasına göre şirket, şu anda toplam satın alma fiyatı yaklaşık 3,98 milyar dolarlık 130.000 Bitcoin’e sahip durumda.

İlginizi çekebilir: MicroStrategy, Daha Fazla Bitcoin Satın Almayı Düşünüyor!

Ağustos ayında şirketin CEO’su Michael Saylor, görevinden ayrıldı ve çalışmalarını daha fazla Bitcoin’e odaklamak için yönetim kurulu başkanı olarak yeni bir rol üstlendi. 9 Eylül’de yani bu son satın alma döneminde şirket; 500 milyon dolarlık A sınıfı adi hisse senedi satarak, daha fazla Bitcoin satın almayı planladığını açıklamıştı. Şirket, SEC’e gönderdiği belgede şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu tekliften elde edilen net geliri ek Bitcoin satın almak için kullanabiliriz. Bitcoin alım satım fiyatlarındaki gelecekteki dalgalanmalar, bu tekliften elde edilen net gelirle satın alınan Bitcoin’in, çok daha yükselmesinde kullanılabilir.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version