Muhabbit

Milyarder Fon Yöneticisi Bill Miller: Bitcoin İçin Artık Yükseliş Bekliyorum!

Ünlü milyarder, Bitcoin yanlısı açıklamalarına devam ediyor.

bill miller

bill miller

Kıdemli yatırımcı ve ünlü fon yöneticisi Bill Miller, yakın zaman önce yaptığı açıklamada, Rusya ile Ukrayna arasındaki bir savaşın ortasında kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu.

Miller Value Partners’ın Kurucusu ve şu anda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan milyarder, şirketin fırsat sermayesi ve gelir stratejisi fonlarını yönetiyor. 

Miller yaptığı röportajda, şu anki savaş ortamı ve kripto paralar ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

Şu anda Rusya’ya bakarsanız, yüzde 32 oranda euro’ya sahipler. Dolayısıyla, rezervlerinin neredeyse yüzde 50’si, kendilerine zarar vermek isteyen insanlar tarafından kontrol edilen para birimlerinden oluşuyor.

Miller ayrıca, Rusya’nın şu an için halihazırdaki konumundan memnun olmadığını belirtti. Bunun yanında, yüzde 22 oranında altın rezervine sahip olan ülkenin, rezervlerinin diğer ülkelerin kontrol edemediği tek kısmının ise şimdilik bu olduğunu belirtiyor.

Milyarder yatırımcı, rezervsiz para birimi olan ülkelerin artık başka rezervlere da sahip olması gerektiğini düşünmelerini istiyor. Çünkü, diğer ülkelerin kendilerine zarar veremeyeceği ve enflasyona dayanıklı olan bir güce sahip olmanın önemli olduğunu söylüyor.

Bu yüzden özellikle Bitcoin için artık yükseliş olduğunu düşünüyorum.

Diğer kripto para birimleri hakkında da açıklama yapan Miller, Bitcoin dışındaki kripto paraların farklı değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor.

Bence Bitcoin benzersiz. Kripto paraların geri kalanı macera yatırımları olarak düşünülmeli çünkü hepsi başka sorunları çözmeye çalışıyor.

Ünlü değer yatırımcısı, bir süredir Bitcoin hakkında olumlu açıklamalar yapmaya devam ediyor. Şubat ayında yaptığı bir açıklamada “çok büyük” bir Bitcoin pozisyonuna sahip olduğunu söyleyen Miller, kripto paraları enflasyona karşı korunma açısından dijital altına benzetiyor. Ayrıca Bitcoin’i yakın zaman önce finansal felakete karşı, sigortaya da benzettiği biliniyor.

Rusya’ya Karşı Yaptırımlar Devam Ediyor

Bilindiği üzere Ukrayna’nın işgalinin ardından, giderek artan sayıda ülke Rusya’ya yaptırım uygulamaya devam ediyor. Bu, Rus rublesi ve yurt dışında işlem gören Rus şirketlerinin hisse senetlerinin de düşmesine neden oluyor. Yaptırımlar ile alakalı olarak ise her geçen gün yeni bir açıklama gelmeye devam ediyor. Son olarak açıklama yapan Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen şu ifadelere yer verdi:

Rusya Merkez Bankası’nın varlıklarını felç edeceğiz. Bu, işlemlerini donduracak ve Merkez Bankası’nın varlıklarını tasfiye etmesini imkansız hale getirecek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version