Muhabbit

MoneyGram Stellar İş Birliği ile Kripto Para Dünyasını Fethetmeye Hazırlanıyor

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, platformun aynı zamanda kripto para dünyası ile fiat para arasında bir köprü olmasını istediklerini belirtti.

Moneygram-Stellar-Muhabbit

Moneygram-Stellar-Muhabbit

MoneyGram CEO’su Alex Holmes, uluslararası havalelerin güvenilirliğinden sorumlu platformun kripto paralar ile fiat paralar arasında bir köprü olmasını istediklerini belirtti.

Dünyanın en büyük sınır ötesi transfer hizmetlerinden biri olan MoneyGram International, para transferlerine stablecoin temelli bir platform oluşturmak amacıyla Stellar blockchain ile ortaklık kuruyor. Platformun bu yeni hizmeti Stellar cüzdanına sahip kullanıcıların Circle’ın USD Coin’ini alıcılara yollamasını sağlayacak. Alıcılar bu kripto paraları MoneyGram ağı aracılığıyla fiat paraya çevirerek nakit olarak çekebilecek.

MoneyGram ve Stellar İş Birliği

MoneyGram El Salvador’a da Göz Dikti

Holmes aynı zamanda MoneyGram’in üçüncü taraf aktörlerle El Salvador’da dijital cüzdanlar oluşturma amacıyla iletişimde olduğunu da belirtti. Bu yeni dijital cüzdanların El Salvador hükümetinin desteklediği Chivo cüzdanına bir alternatif oluşturması bekleniyor. Bu üçüncü taraf aktörlerden biri ile kurulacak olası bir anlaşma sonrasında platformun BTC transferi de yapmaya başlayacağı belirtiliyor.

“El Salvador gibi bir ülke Bitcoin’i ülkede ABD doları ile sorunsuz hale getirecekse, tüketicilerin MoneyGram aracılığıyla Bitcoin’i El Salvador’a transfer edebilmesi veya dolar transfer edip Bitcoin’e çevirebilmesi gerektiğini düşünüyorum. Eğer dünya bu doğrultuda ilerliyorsa biz de bu dünyanın bir parçası olalım ve bu fırsatı nasıl değerlendirebiliriz ona bakalım.”

Platform daha önce benzer bir anlaşmayı bir zamanlar stoklarının önemli bir kısmına sahip olan Ripple Labs ile yapmıştı. Ancak bu anlaşma 2021 senesinin Mart ayında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Ripple’a dava açtıktan sonra sona erdi. Bu olay sonrasında MoneyGram da Ripple’a sınıf davası açtı.

İlginizi çekebilir: Ripple, Moneygram İle Ortaklığının Sona Erdiğini Açıkladı!

MoneyGram ve Stellar 2021 senesinin Ekim ayında birlikte çalışmaya başladı ve aynı senenin Kasım ayında bir deneme programını piyasaya sürdü. O dönemde Stellar’ın platformu satın almayı düşündüğü dahi iddia edildi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version