Muhabbit

Mt. Gox’un Uykudan Uyanışı! 2,9 Milyar Dolarlık Bitcoin Transferi Geldi

Mt. Gox, beş yıl aradan sonra ilk kez cüzdanlarından 2,9 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı. Bu, çöktüğünden beri yapılan ilk büyük hareket. 2014 yılında çöküşüyle kripto para dünyasında büyük bir yankı uyandıran Tokyo merkezli borsa, varlıklarını taşıdığı haberleriyle bir kez daha gündeme geldi. Son beş yıl boyunca sessizliğini koruyan Mt. Gox 2,9 milyar dolar değerindeki Bitcoin’i cüzdanlarından bilinmeyen bir adrese taşıdı.

Mt. Gox, 2,9 milyar dolarlık Bitcoin taşıdı

Bu ani hareket kripto para topluluğunda büyük bir heyecan yarattı. Mt. Gox’un uzun zamandır belirsizlik içinde olan varlıklarının hareket etmesi, birçok kişinin dikkatini çekti. Ve birtakım spekülasyonlara neden oldu. Borsanın varlıklarını taşıma nedeni ve hedefi belirsizliğini koruyor. Ancak bu hareketin kripto para piyasaları üzerinde önemli bir etkisi olabileceği düşünülüyor.

2010 yılında kurulan ve kısa sürede dünya genelinde en büyük Bitcoin borsalarından biri haline gelen platform, 2013 yılında piyasanın %70’ine kadarını kontrol ediyordu. Ancak, 2014 yılında ortaya çıkan güvenlik açıkları ve kayıplar, Mt. Gox’un iflas etmesine ve milyonlarca dolar değerinde Bitcoin’in kaybolmasına neden olmuştu. Bu olay ise kripto para dünyasında bir dönüm noktası olarak kabul edildi. Ve o günden sonra güvenlik ve düzenleme konularına odaklanılmasını sağladı.

Son Yazılar

Exit mobile version