Muhabbit

New York Menkul Kıymetler Borsası Eski Başkanı Bir DeFi Projesine Danışman Olarak Katıldı!

Uniswap, Web3’teki yerlerini daha da sağlamlaştırmak için böyle bir hamle yaptığını açıkladı.

Uniswap İşe ALlım

Uniswap İşe ALlım

15 Haziran 2022 Çarşamba günü Uniswap, eski New York Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Stacey Cunningham’ın, aralarına danışman olarak katılacağını duyurdu.

Kariyerine bir trader olarak başlayan Cunningham, New York Menkul Kıymetler Borsası’nın ilk kadın başkanı olarak görev yapmıştı. Uniswap’in yeni danışmanı, yaptığı bir açıklamada, Uniswap’in kripto para pazarında daha iyi bir potansiyele sahip olduğunu söyledi.

Uniswap, Web3’teki yerlerini daha da sağlamlaştırmak için geleneksel finansta yıllarını vermiş ve tecrübe kazanmış birini kendi bünyesine katarak DeFi’ın benimsenmesini daha iyi bir şekilde sağlayabileceğini düşünüyor. Farklı bakış açıları küresel anlamdaki benimsenmeyi hızlandırabilir.

Cunningham, BBC’nin 100 Kadın listesinde yer aldı ve Aralık 2021’de NYSE yönetim kuruluna katıldı.

Uniswap, akıllı sözleşmeler kullanarak Ethereum blok zincirindeki kripto paralarla farklı işlemler yapmanızı sağlar. Uniswap, piyasa yapıcı olarak hizmet veren ve likidite havuzlarını kullanarak merkeziyetsiz bir borsa niteliği taşıyan bir yapıdır. Cunningham’ın ticaret alanı, geleneksel hisse senetleri ticareti, NASDAQ ve NYSE ile ilgili mevcut deneyiminin tümü, Uniswap’i daha iyi bir misyona ulaştırabilir.

Uniswap, Kümülatif İşlem Hacminde Rekor Seviyeye Ulaştı!

Merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, merkeziyetsiz borsa (DEX) üzerinde 1 trilyon doların üzerinde kripto para işleminin yapıldığını açıkladı.

Uniswap, duyuruyu Twitter üzerinden paylaştı. Yapılan duyuruya göre, platformun ömürlük kümülatif işlem hacmi rekor seviyeye ulaştı.

Platform bu yılın nisan ayında, pazar payı olarak %42,48’lik oranla lider konumda yer alıyor. Onu, PancakeSwap (%17,21), SushiSwap (%5,47), Astroport (%5,24), Curve (%4,06) ve diğer platformlar (%25,56) izliyor.

Son dönemlerde geliştirmelere odaklanan Uniswap Labs Ventures, çeşitli yatırımlar ile büyüme hedeflerini açıklamaya başladı. Hatta son olarak yapılan açıklamada borsa, blok zinciri altyapısı, geliştirici araçları ve tüketiciye yönelik uygulamalar oluşturan yeni şirketlere odaklanarak web3 projelerine yatırım yapacağını belirtti.

Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version