Muhabbit

NFT Rüzgarı Devam Ediyor! Axie Infinity Liderliği Aldı!

Axie Infinity, haftalık NFT işlemlerinde NBA Top Shot’ı geride bıraktı

Axie Infinity

Axie infinity

Oyna-kazan platformu Axie Infinity, popüler basketbol temalı kart oyunu NBA Top Shot’ı geride bırakarak, takas edilemeyen tokenları (NFT) içeren haftalık işlemlerde liderliği ele aldı.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

Bilindiği üzere Axie Infinity, Axies adlı sevimli canavarlardan oluşan takımları savaşlarda birbirine düşürdüğünüz bir canavar dövüş oyunudur. Oyun, ücretleri ve işlem gecikmelerini en aza indirmeye yardımcı olan bir yan zincir olan Ronin’in yardımıyla Ethereum blok zincirinde çalışır. Öncelikle bilgisayar kontrollü Axie takımlarına veya internet üzerinden canlı rakiplere karşı sıra tabanlı savaşlara odaklanır.

Axie Infinity hakkında daha detaylı bilgi için Axie Infinity Shard (AXS) Nedir? başlıklı makalemizi inceleyebilirsiniz.

Elde edilen verilere göre, Axie Infinity, NFT’leri içeren haftalık işlemlerin %53’ünü oluştururken, NBA Top Shot ise yaklaşık %45’ini oluşturuyor. Kalan hacim ise, CryptoPunks ve Meebits dahil olmak üzere diğer projelerden geliyor.

NFT

Bilindiği üzere NBA Top Shot, Aralık 2020’deki lansmanından bu yana haftalık NFT işlemlerinin çoğunu oluşturuyordu. Ancak bu durum artık değişmeye başladı. Çünkü platformun işlem sayısı haziran ayı sonundan bu yana düşmeye devam ediyor. Bunun yanında ise Axie Infinity, haziran ayının sonundan bu yana günlük aktif kullanıcı sayısında %230‘un üzerinde artış sağlayarak popülerliğini artırmaya devam ediyor.

Singapur merkezli oyun stüdyosu Sky Mavis tarafından geliştirilen platform o kadar şaşırtıcı bir hızla büyüdü ki platforma ait sunucular zaman zaman işlemlere yetişebilmek için aksamalara neden oldu. Hatta bazı dönemlerde sistem kapanmaları bile yaşandı.

Yeni veriler incelendiğinde Axie Infinity’nin platformda bir milyondan fazla günlük aktif kullanıcıya sahip olduğu görülüyor. Bununla birlikte platform bu haftanın başlarında, tüm zamanların işlem hacminde bir milyar dolara ulaşan ilk NFT platformu haline geldi. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version