Muhabbit

OKCoin, Singapur’da Faaliyet Göstermeye Başlayacak

OKCoin, Singapur’da kullanıma açılıyor.

Dünyanın en eski kripto para borsalarından biri olan OKCoin genişleme politikaları kapsamında, Asya’daki müşterilerine hizmet vermek üzere Singapur’da bir ofis açacağını duyurdu.

OKCoin tarafından 8 Ekim tarihinde sosyal medya platformu Twitter üzerinden bir açıklama gerçekleştirdi. Açıklamaya göre, borsa, ülkenin finansal denetçilerinden uygun muafiyeti aldıktan sadece beş ay sonra kapılarını Singapur’daki kripto para yatırımcılarına açıyor. OKCoin halihazırda Singapur doları için destek sunuyor ve müşterilerinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) için SGD eşleşmeleri ticareti yapabileceğini bildirdi. Yeni lokasyonun Asya ve Okyanusya’daki müşterilere hizmet veren yeni bir merkez olarak hizmet vereceği bildirildi.

Borsanın Singapur ofisinin genel müdürü Khairi Azmi, OKCoin’in işlemlerinin Singapur Merkez Bankası tarafından yayımlanan “Ödeme Hizmetleri Yasası (PSA)” kapsamındaki yönergelere ve gereksinimlere uymasını sağlamak için adımlar attığını söyledi.

Ocak ayından bu yana yürürlükte olan PSA, kripto para birimi ile ilgili firmaların para değiştirme lisansı, standart ödeme kurumu lisansı ve büyük bir ödeme kurumu lisansı gibi işletme lisanslarına başvurmasını gerektiriyor. Bilindiği üzere bu hafta MAS tarafından desteklenen ödeme şirketi Xfers tarafından piyasaya sürülen ve Singapur dolarına sabitlenen ilk seyahat kuralı uyumlu XSGD isimli stablecoin’i onayladığını bildirmişti.

Azmi ayrıca şu açıklamaları yaptı: 

“Biz dikkatli bir düzenleyici yaklaşım benimsediğimiz için, MAS’ın açık bir düzenleyici yol haritası belirlemek için attığı adımlar göz önüne alındığında Singapur bizim için çok cazip bir pazar.”

Singapur Kripto Paralara Alışıyor

Yeni düzenlemelere ek olarak, Singapur’daki özel sektör kripto paraya ısınıyor olabilir. Eylül ayında Singapur Borsası, İngiltere merkezli kripto veri şirketi CryptoCompare ile ortaklaşa BTC ve ETH için fiyat endekslerini listeleyeceğini duyurdu. Fiyat akışları, kripto varlıklarının fiyat dalgalanmalarını gerçek zamanlı olarak izlemek için OKCoin dahil borsalar tarafından kullanılabilir.

Bitfury’nin blockchain analiz platformu Crystal’den alınan verilere göre Singapur, 30 Haziran itibarıyla 26 kayıtlı dijital para borsasına sahiptir.  Bunun yanında yerel bir devlet kurumu da temmuz ayında Singapur’da 234 blockchain firması olduğunu bildirdi.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version