Muhabbit

OpenSwap Troll Talks’ın 5. Bölümü Çıktı!

OpenSwap Troll Talks’ın 5. bölümü sizlerle.

OpenSwap

Openswap troll talk

OpenSwap geçtiğimiz haftaki bölümlerde, DeFi alanında yaygın olarak kullanılan köprü mekanizmalarını ve geleneksel çapraz zincir modellerinin verimsizliğinden, işlem maliyetlerinden ve karmaşık kullanım koşullarından bahsetmişti.

Bridge Trolls Konsepti

Geçmiş bölümlerde de bahsedildiği gibi “Bridge Trolls” konsepti, zincirler arası protokolün temel bir unsuru olarak hizmet ediyor. Bridge Trolls, işlem talepleri için izleme, doğrulama ve farklı blockchainlerde yer alan fonların yönetimi için işlemlerin imzalanma görevlerini yerine getiriyor.

Bridge Troll’ün doğru bir şekilde çalışmasını sağlamak için operatörler, $OSWAP tokenlarını stake işlemini bırakmak zorundadırlar. Bunun sonucunda ise operatörler, işlem ücretlerinin bir kısmını ödül olarak elde edecektir.

Platformda iki ayrı Bridge Troll cinsi vardır. Bunlar yeşil ve kırmızı olarak ikiye ayrılır.

Operatörler, Bridge Troll node yazılımını çalıştırarak bir veya daha fazla Bridge Troll NFT’ye sahip olabilir ve OSWAP’larını stake ederek Yeşil Troll olabilir. Yeşil Troll’lerin ana görev, kendilerine verilen köprü işlemlerini doğrulamak ve imzalamaktır. Bu görevin karşılığında Troll’ler, köprü ücretlerinin bir kısmını elde edecektir.

İlginizi çekebilir: OpenSwap Hybrid Swap Router Nedir?

Kırmızı Troll’ler ise, Yeşil Troll’lerden seçilir. Bunun için Yeşil Troll’lerin daha büyük bir OSWAP fonuna sahip olması gerekiyor. Tabi buna karşılık Kırmızı Troll’ler, daha büyük bir ödül payı elde etmek adına ek sorumluluklar ile donatılıyor.

Kırmızı Troll’ler, aşağıdaki durumlardan sorumludur:

Lead” – Her döngüde protokol, desteklenen her blockchain için yeni bir Kırmızı Troll belirlemek için seçim yapar.

Öncü Kırmızı Troll’ler ise şu sorumlulukları üstlenecektir:

Bunun yanı sıra işlem oluşturucular, işlemin kaynak blockchain sözleşmesindeki geçerli emirle eşleştiğini ve işlemi imzaladıklarını kontrol etmeye yardımcı olur.

Ayrıca seçili işlem oluşturucunun fonları işlem boyutları için yetersiz olursa, Kırmızı Troll’ler “imzalayıcı” rolüne bürünebilir. Böyle bir senaryoda, Kırmızı Troll’ler işlemleri doğrular, imzalar ve bildirir.

Aynı zamanda atanan bazı Troll’ler, verilen süre içinde bir işlemi imzalama görevini yerine getiremezse herhangi bir Kırmızı Troll, ödüllerden pay almak adına sürece dahil olabilir.

Fiyat doğrulayıcılar ise, OSWAP referans fiyatı önceki bir emir fiyatının %1’ini aşarsa, yeni fiyatı doğrulamak ve işlemleri imzalamak için devreye girer.

Bridge Troll NFT’leri

Topluluk bağını güçlendirmek ve aynı anda bir Bridge Troll olma amacına hizmet etmek için OpenSwap ekibi, ekibe katılmak isten kullanıcılara dağıtılacak Bridge Troll NFT’lerini yayınladı.

Henüz hakkında fazla ayrıntı bulunmayan Bridge Troll NFT‘ler, önümüzdeki dönemlerde detaylandırılacak.

Genel konsepte bakacak olursak, Bridge Troll node’larını çalıştırmaya uygun operatörler, bir ya da daha fazla Bridge Troll NFT’sine sahip olacak.

Troll Düşünceler

Bu hafta yapılan Troll Talks ile, tüm OpenSwap yatırımcılarının Blockchainler Arası Protokol ile NFT alanını gerçekten anlamalarına yardımcı olacağı düşünülüyor.

OpenSwap ekibi, teknolojik olarak değerli olan sanat, müzik, oyun, spor gibi ürünler ile piyasaya çıkan NFT’leri takdir ediyor olsa da, NFT’lerin uzun vadede sürdürülebilir olması gerektiğini düşünüyor.

Bu sayede DeFi ve NFT arasında köprü oluşturmak, gelecekte önemli bir senaryo haline gelebilir ve herkes için sürdürülebilir, sağlıklı ve uzun ömürlü bir NFTfi ortamına ön ayak olabilir.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

OpenSwap Hakkında Daha Fazla Bilgi Edinmek İster misiniz?

OSWAP’ın token ekonomisini daha iyi anlamak ve fikirler üretmek için topluluk üyeleri, bazı tartışmalara katılmaya teşvik ediliyor. OSWAP yatırımcıları, OpenSwap’ın Telegram grubuna katılarak, çekirdek ekip ile fikirlerini paylaşabilir.

OSWAP hakkında daha fazlası, proje geliştirilmeye devam ettikçe topluluk ile paylaşılacak. Bu arada OpenSwap’tan gelen en son haberleri ve güncellemeleri takip etmek adına, platformun Twitter ve Medium hesaplarını takip edebilirsiniz.

Bu içerik sponsorludur.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla DeFi haberleri için: DeFi Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Son Yazılar

Exit mobile version