Muhabbit

Orta Afrika Cumhuriyeti, Kripto Para Çalışmalarını Erteledi!

Lider kripto para birimi Bitcoin’i Afrika’da yasal ödeme aracı olarak benimseyen ilk ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nden kripto para çalışmalarına yönelik erteleme kararı geldi

Lider kripto para birimi Bitcoin’i Afrika’da yasal ödeme aracı olarak benimseyen ilk ülke olan Orta Afrika Cumhuriyeti’nden kripto para çalışmalarına erteleme kararı geldi. Orta Afrika Cumhuriyeti genel piyasa koşullarını gerekçe göstererek kripto para birimi Sango tokenı kripto para borsalarında listeleme durumunu ertelediklerini açıkladı. Orta Afrika Cumhuriyeti bu kararı Sango tokenın Telegram hesabında kullanıcılarına duyurdu.

Sango Tokenın Listelenmesi 2023 Yılının İlk Çeyreğine Kaldı!

Alınan bu kararla birlikte Orta Afrika Cumhuriyeti, ulusal kripto para birimi Sango tokenın listelenmesi 2023 yılının ilk çeyreğine ertelemiş oldu. Kripto paralara sıcak tavrıyla bilinen Orta Afrika Cumhuriyeti daha önce yabancı yatırımcıların 60.000 $ değerinde Sango token almalarıyla birlikte vatandaşlık hakkı elde edebilecekleri planını açıklamıştı. Fakat Orta Afrika Cumhuriyeti’nin bu planı, ülkenin yüksek mahkemesi tarafından anayasaya aykırı olduğu gerekçesiyle iptal edilmişti.

İlginizi Çekebilir: Orta Afrika Cumhuriyeti, Yeni Blok Zinciri Projesinin Çıkış Tarihini Duyurdu!

Orta Afrika Cumhuriyeti Başkanı: “Sango Projesi Bizim Geleceğimiz!”

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz aylarda Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) Başkanı Faustin-Archange Touadéra, bölgede başlatılan Sango projesi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Touadéra, söz konusu açıklamalarında şimdilerde ertelenmiş Sango projesi hakkında şu ifadelerde bulunuyordu:

“Sango herhangi bir normal kripto para birimi değildir, egemen bir Ulusal Dijital Para Birimi’ne sahip olmak için yapılan ilk girişimdir. Sango ülkemizin geleceğidir. Bu bizim geleceğimiz. Ayrıca tüm bunların yanında ulusal düzeyde Bitcoin ve blok zincirinin benimsenmesini de desteklemeye her zaman devam edeceğiz.”

Orta Afrika Cumhuriyeti (CAR) Başkanı Faustin-Archange Touadéra,

Touadéra, Sango’nun piyasaya sürülmesinin yanı sıra bölgesel bir Merkez Bankası tarafından ortak bir dijital para biriminin çıkarılması çağrısının, ülke için çok önemli bir dönüm noktası olduğunu da dile getirdi.

Twitter’dan anlık ve hızlı haber akışı için: https://twitter.com/Muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version