Muhabbit

Orta Doğu Ülkelerinde Kripto Paraların Benimsenmesi Artıyor!  

Elde edilen verilere göre, bölgedeki kadınlar, kripto paralara daha fazla ilgi gösteriyor.

ortadoğu bitcoin

ortadoğu bitcoin

Gemini tarafından, kripto paraların benimsenmesini ölçmek ve dünya çapında nasıl arttığını göstermek için 20 ülkede yaklaşık 30.000 kişiyle bir anket gerçekleştirildi.

Açıklanan sonuçlara göre Orta Doğu bölgesinin kripto para benimsenme oranında oldukça ilerleme kaydettiği belirtiliyor. Elde edilen verilere göre, kadınlar, kripto paralara daha fazla ilgi gösteriyor.

Hatta bu sonuçlara bakılarak, 2022 yılı, kripto para meraklılarının büyük çoğunluğunu kadınlar oluşturduğundan, bu alanda cinsiyet farkının daraldığı yıl olarak gösteriliyor. Raporda ayrıca, gelecek yıl ilk kez kripto para satın almayı planlayanların %47’sinin de kadınlardan oluştuğu belirtiliyor.

Gemini, kripto paraların benimsenmesinde en önemli faktörlerden biri olarak eğitimi gösteriyor. Bunu da yaptığı anket sonuçları ile destekliyor. Çünkü, anket sonuçları, Orta Doğu’daki katılımcıların %36’sının, sektör hakkında daha fazla eğitim kaynağına sahip olması durumunda, kripto para birimleri konusunda daha rahat hissedeceklerini gösteriyor.

Orta Doğu’daki Benimsenme Oranı Artıyor

Benimsenme oranları incelendiğinde, Emirlik halkının %47’si ve İsraillilerin %37’si kripto para birimlerinin, paranın geleceği olduğunu düşünüyor. Bu rakam Latin Amerika (%59) ve Afrika (%58) gibi enflasyonun yüksek olduğu bölgelerde ise daha yüksek.

Orta Doğu’daki kripto para sahiplerinin çoğunluğu (%72) uzun vadeli yatırımlara inanıyor. Bunların %56’sı kâr elde etmek için düzenli olarak kripto para alıp satıyor. Orta Doğu’daki ankete katılan kişilerin yaklaşık %32’si gelecek yıl dijital varlık satın almayı planlıyor. 

Gemini, son olarak yaptığı açıklama ile anketin, kripto para satın almayı düşünenler için ABD doları karşısında önemli bir para birimi devalüasyonunda etkileyici faktör olduğunu ortaya çıkardıklarını belirtiyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version