Muhabbit

Oxygen Nedir?

Oxygen, Solana “blockchain”i üzerinde geliştirilmiş ve Serum’un zincir içi altyapısı tarafından desteklenen bir DeFi aracılık hizmetidir.

Oxygen, Solana “blockchain”i üzerinde geliştirilmiş ve Serum’un zincir içi altyapısı tarafından desteklenen bir DeFi aracılık hizmetidir.

Oxygen, yüz milyonlarca kullanıcıyı desteklemek için oluşturulmuş olup, Borsa almayı, vermeyi ve kaldıraçlı ticareti demokratikleştiren izinsiz, ucuz ve ölçeklenebilir bir protokoldür. Bu sayede sermayenizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Bu protokol ile getiri kazanabilir, diğer kullanıcılardan borç alabilir, likidite havuzları sayesinde ticaret yapabilir ve kaldıraçlı işlemler yapabilirsiniz. Oxygen, sermayenizi yönetmek adına çok daha verimli bir yol sağlar ve diğer protokollerden üç farklı şekilde ayrışır:

Aynı teminatın birden fazla kullanımı:

Oxygen, varlıklarınızı ödünç vererek ve aynı zamanda diğer varlıkları ödünç alabildiğiniz ve bunun sonucunda portföyünüz ile getiri elde etmenize olanak sağlayan bir protokoldür.

Çapraz teminatlandırma:

Diğer varlıkları ödünç almak istediğinizde portföyünüzün tamamını teminat olarak kullanabilirsiniz. Bu, portföyünüz için daha düşük bir marj çağrısı ve likidasyon riski anlamına gelir.

Market bazlı fiyatlandırma:

Oxygen protokolü, manuel olarak ayarlanması gereken ve önceden belirlenmiş bir piyasa modelini takip etmez. Bunun yerine sipariş defteri tabanlı bir çözüm sunar.

Oxygen, %100 merkezsiz, gözetimsiz ve blockchain bazlı bir protokoldür. Tüm işlemler, merkezi bir operatörün müdehalesi olmaksızın tamamen eşler arasında gerçekleşir. Bunun yanı sıra, Oxygen Protocol, hiçbir noktada şahsınızın özel anahtarlarına erişim sağlayamaz.

Yani protokol, blockchain üzerinde kullanıcılara aracılı hizmeti sağlayan bir çözüm olarak geliştirilmiş durumda. Kullanıcılar, havuzlara fon sağlayarak getiri elde edebilir.

Ayrıca kullanıcılar, protokol üzerinde ödünç aldığı varlıkları Serum DEX üzerinde marj ticareti yapmak için kullanabilir.

Bu arada bildiğiniz gibi Oxygen’in IEO’su FTX üzerinde gerçekleştirildi ve kripto para IEO sonrasında 4 $’a kadar yükselerek yatırımcılarına ciddi oranda getiri bıraktı.

Çekiliş bazlı bir etkinlik ile dağıtılan OXY’ler, FTX kullanıcıları tarafından ciddi bir talep ile karşılandı.

OXY, an itibarıyla 2.76 $’dan işlem görmekte.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version