Muhabbit

Oyunseverler Donanım Üreticisi ZOTAC’a Tepki Gösteriyor!

ZOTAC, oyuncuları kızdırdı!

Nvidia

nvidia muhabbit

Bilgisayar donanımı üreticisi ZOTAC, yeni Nvidia RTX 30 serisi ekran kartlarını kripto para madencilerine pazarlayan bir tweet attı. Bu tweet’in neticesinde, oyun severler ekran kartı üreticisine sitem etti.

ZOTAC’ın tweet’inde GeForce RTX 3070 White Edition GPU’ları gibi görünen bir teçhizat ile birlikte şu yazı vardı:

Kripto para kazmaya hazır ve nazır bir ZOTAC GAMING GPU ordusu!

ZOTAC’ın Attığı Tweet.

Nvidia’nın RTX 30 serisi grafik kartlarının stok durumunda yeni yıla girerken sıkıntı yaşanmaya başlandı. 2020 Aralık sonlarında ETH madencileri 78 grafik kartı ile ayda 78.000 TL gibi gelir elde edebiliyordu. O günden bu yana, Ethereum’un değeri %140 arttı ve potansiyel madencilik geliri de bu artışı takip etti.

Twitter’daki bir ZOTAC takipçisi, kripto para madencilerine yapılan reklam girişiminden hiç memnun kalmadı. Özellikle tepkilerin gelmesinin en büyük sebebi, ekran kartının sınırlı sayıda üretilecek olan White Edition sürümü ile madencilik yapılması.

Bir başka Twitter kullanıcısı MWausE, Nvidia’yı ZOTAC’a artık ürün tedarik etmemesi konusunda ikna etmeye çalıştı.

Sevgili Nvidia, ZOTAC’a yeni GPU tedarik etmeyi bırakırsanız çok sevinirim. Çünkü Zotac onları oyunculara satmak ile ilgilenmiyor.

Kripto para birimlerinin fiyatının hızlıca artması, üst düzey grafik kartlarına olan talebi ciddi anlamda yükseltti ve stok sorunu ortaya çıktı. Nvidia’nın RTX 30 serisi kartlarının maliyeti piyasaya sürüldüğünden bu yana neredeyse iki katına çıktı. Eylül ayında 700 $’lık fiyat etiketine sahip grafik kartları şu anda 1.400 $’dan satılıyor.

RTX 30 serisi GPU içeren dizüstü bilgisayarlar bile, ekran kartlarının tedarik sıkıntısından dolayı Çinli madencilerin hedefi haline geldi. Eğer siz de RTX 30 serisi grafik kartlı bir dizüstü bilgisayar almak istiyorsanız, elinizi çabuk tutun.

Bu arada Ocak ayında, Nvidia’nın finans müdürü Colette Kress, oyunculara hala firmanın ana odakları olduklarına dair bir güvence verdi. Bu arada Kress’in düşüncelerine göre, mevcut stok sorunu oyunculardan gelen talebin bir sonucu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version