Muhabbit

Nvidia Madenci Kartı Serisini Tekrar Başlatabilir!

Nvidia, madenci kartı üretmeye başlayabilir!

nvidia

Oyun donanımı devi Nvidia, oyuncuların yoğun talebinin ardından RTX 3000 serisi ekran kartılarının tedarik problemlerini giderdi.

Nvidia finans müdürü Colette Kress, şirketin yalnızca kripto para madencilerinden gelen talebe dair bir görüşe sahip olmadığını ve şu anda madencilerin sektörün önemli bir parçası olduğuna inanmadığını söyledi.

Bildiğiniz gibi ETH madencileri 78 adet RTX 3080 grafik kartı ile beraber, yılda 900.000 liraya varan bir gelir elde edebiliyor.

Kress, madencilerden gelecek talep artışlarının şirketin kripto ürün serisini (CMP) yeniden başlatmak için iyi bir fırsat sunabileceğini düşünüyor. CMP’ler, özellikle kripto para madenciliği için geliştirilmiş ve söz konusu faaliyet için gereksiz özellikler olmadan piyasaya sunulan grafik kartlarını ifade ediyor.

12 Ocak tarihinde Seeking Alpha aracılığıyla 19. J.P. Morgan Tech/Auto Forum Konferansı’nda konuşan Kress, yatırımcılardan oluşan bir kitleye, madencilerden gelen bir talep ile madencilere özgü daha fazla grafik kartı üretmeyi düşüneceklerini söyledi.

Özet olarak, eğer kripto para madenciliğine talep artış gösterirse, devam eden madencilik talebini karşılamak için CMP ürün hattını yeniden başlatabiliriz.

Finans müdürü, grafik kartlarına olan talebin çoğunun hala oyun odaklı bir kullanıcı tabanından geldiğine inanıyor ve oyun talebinin tek başına şirketin arz kapasitesini aştığını da sözlerine ekliyor.

Kress, kripto para madenciliğinin Nvidia kartlarının birçok benzersiz uygulamasından biri olduğunu ve geçmişte pazarın büyümesine yardımcı olan bir faktör olduğunu söyledi.

Evet, kripto para birimleri ilgi çekici. Bu yüzden pazardaki büyüme yolumuzun bir kısmı farklı alanlara kaydı.

Kress’e göre, Nvidia’nın arz kapasitesi 2. çeyreğin başlangıcına kadar azalacak ve şirketin gelirlerinin o zamana kadar sabit kalması beklenmekte.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version