Muhabbit

Paradigm ve FTX, Spread Ticareti İçin Bir Araya Geliyor!

Kullanıcıların fiyatlandırma değişikliklerinden yararlanmalarının daha kolay hale geleceği belirtildi.

paradigm ftx

paradigm ftx

Likidite platformu olarak faaliyet gösteren Paradigm, spread ticaret işlemlerini başlatmak üzere kripto para borsası FTX ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Yeni ortaklık kapsamında kullanıcıların fiyatlandırma değişikliklerinden yararlanmalarının daha kolay hale geleceği belirtildi.

Spread işlemleri, pozitif değere sahip genel ve net ticaret üretmek için bir menkul kıymet satın almayı ve vadeli işlem sözleşmesi gibi başka bir ilgili menkul kıymeti satmayı içermektedir. 

Başka bir deyişle, nakit ve elden teslim olarak adlandırılan ticaret işlemi, mevcut piyasa fiyatlarında oluşan değişikliklerden yararlanıyor. Bu işlemde kullanıcıların bir varlıkta long pozisyon alması ve aynı zamanda ilgili türevi satması gerekebilir.

Ortaklık sonrası yapılan açıklamada, bundan böyle paradigm kullanıcılarının Bitcoin, Ethereum, Avax, Solana, Apecoin, Dogecoin, Chainlink ve Litecoin üzerinde FTX aracılığıyla spot ve vadeli işlem varlıkları arasında oluşan farkı alabilecekleri belirtildi. 

Paradigm tarafından başlatılan bu işlemler, aslında şirketin ilk hamlesi değil. Hatırlanacağı üzere Paradigm, Bybit ve Deribit ile de aynı işlemler için entegrasyon yapmıştı. Şimdi ise bu borsaların arasına üçüncü bir şirket olarak FTX eklenmiş oldu.

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Paradigm’in kurucu ortağı Micki Koonin, şu ifadelere yer verdi:

“Daha fazla borsa ile çalışmak, Paradigm kullanıcılarının varlıklarını saklamak için alternatif yerlere sahip olmaları ve ayrıca fiyatlandırma değişimlerinden faydalanmaları anlamına geliyor. Bu, FTX gibi en büyük küresel borsalardan biri olduğunda özellikle çekici hale gelmiş oldu.”

Ortaklık Kapsamı Genişleyecek

Paradigm’in; hedge fonları, OTC (tezgah üstü), krediler, yapılandırılmış ürün şirketleri, piyasa yapıcılar ve aile ofisleri gibi ayda yaklaşık 10 milyar dolar ticaret yapan 1000’den fazla kurumsal müşterisi bulunuyor.

Koonin açıklamasının devamında; FTX’in, Paradigm’de spread’in bir parçası olarak spot ticaret sunabileceği ilk borsa olduğunu da dile getirdi. Bunun yanında borsa, aynı zamanda APE ve DOGE gibi daha fazla kripto para üzerinde vadeli işlem spread’lerinin ticaretine de izin veriyor. 

Yeni yapılan ortaklıktan oldukça mutlu olduklarını belirten FTX CEO’su Sam Bankman-Fried ve Paradigm CEO’su Anand Gomes, gelecekteki ürünler üzerinde de birlikte çalışmayı planladıklarını belirtti.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version