Muhabbit

PayPal, Borsalara ve Harici Cüzdanlara Kripto Para Aktarılmasını Sağlayan Özellik Ekledi!

Fernandez da Ponte, şirketin kripto para pazarındaki son gelişmelerden etkilenmediğini söyledi.

PayPal, 07.06.2022 Salı günü yaptığı açıklamada, kullanıcıların artık fonlarını kripto para cüzdanlarına ve kripto para borsalarına çekebileceklerini duyurdu.

“Bugünden itibaren PayPal, diğer cüzdanlar ve borsalar arasında yerel kripto para transferini destekliyor”

PayPal’ın kripto para borsalarına ve cüzdanlarına harici transferler yapma özelliği 07.06.2022’de kullanıcılara sunulmaya başlandı ve önümüzdeki bir ya da iki hafta içinde ABD’deki herkesin kullanımına açılmış olacak.

İlginizi çekebilir: PayPal Kripto Paralar ve Blockchain Teknolojisi İçin Danışmanlardan Yardım Alacak!

PayPal, 2020 yılında kendi platformunda Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Litecoin gibi kripto paraların alım-satımı ve depolanmasına izin vermişti ancak fonlar MetaMask, Coinbase ve donanım cüzdanları gibi harici hedeflere taşınamıyordu. Artık diğer harici cüzdanlar ve borsalar arasında kripto para transferini destekliyor.

PayPal, dünya çapında yüz milyonlarca insan tarafından para transferi için kullanıldığı için ve tercih edilen bir ödeme platformu olduğu için bu özellik kullanıcılar açısından önemli bir gelişme.

Bir PayPal yöneticisi olan Fernandez da Ponte, Decrypt ile yaptığı röportajda şu ifadeleri kullandı:

“Kripto parada olmamızın tek nedeni, ticaretin önemli bir bölümünün dijital para birimlerine taşınacağına inanmamızdır”

Fernandez da Ponte, şirketin kripto para işlemleri için ücret talep etmediğini de sözlerine ekledi. Ayrıca PayPal’ın daha fazla ülkede stablecoinleri ve merkez bankası para birimlerini (CBDC) benimseme konusunda iyimser olduğunu ve bu özelliğin iş modellerini destekleyecek bir gelişme olduğunu belirtti.

PayPal, Piyasadaki Son Gelişmelerden Etkilenmediğini Söyledi

PayPal, Bitcoin ve Ethereum hizmetini kaç kişinin kullandığını açıklamadığı için, kripto paraların şirket kârlılığına ne kadar katkıda bulunduğu şimdilik bilinmiyor. Coinbase ve Robinhood gibi büyük kripto para şirketleri ile kıyaslarsak, PayPal’daki kripto para işlemlerinin hacmi de son piyasadaki düşüşle beraber muhtemelen önemli ölçüde düşmüş olabilir.

Fernandez da Ponte yine de şirketin kripto para pazarındaki son gelişmelerden etkilenmediğini söyledi.

“Kripto para kışı hakkında çok fazla tartışma var, ancak bunun ötesini görmek önemli. Makro eğilim [geniş kripto para benimsemesi] bozulmadı”

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version