Muhabbit

Madencilik Havuzu Poolin ile BlockFi’den İş Birliği!

Bitcoin madencilik havuzu Poolin, BlockFi ile iş birliği yapacak.

Bitcoin madencilik havuzu Poolin, BlockFi ile iş birliği yapacak.

Şirketin pazartesi günü yaptığı açıklamada, Poolin için sermaye kaynağı sağlayacak olan ve bankalar arası borç veren bir kurum gibi hareket eden ABD merkezli kripto kredi dağıtıcısı BlockFi ile çalışmaya başladığını duyurdu.

Şirket hali hazırda geçtiğimiz şubat ayında Singapur menşeli kripto cüzdan şirketi Blockin aracılığıyla kripto kredi sektöründeki teklifleri değerlendirdimişti. BlockFi ile yapılan ortaklık sayesinde ise Poolin işletmesini müşterileri için genişletebilecek ve %6’nın altında bir faiz oranı sunacak.

Poolin’in havuzuna bağlı olan madencilerin anlık olarak 18.3 exahashlık (EH/s) bir hesaplama gücü var. Bu hesaplama gücü, Bitcoin ağının yaklaşık olarak %20’sini oluşturuyor. Poolin’in sahip olduğu bu oran, şirketi dünyanın en büyük ikinci madencilik havuzu konumuna koyuyor. Birinci ise 19 EH/ s hash oranıyla F2Pool şirketi.

Poolin’in finansal hizmetler müdürü Yang Jianguo, “madencilik havuzu sektörü çok yoğun bir sektördür ve gittikçe çok daha rekabetçi bir sektör haline geliyor” dedi. Ayrıca, “Poolin’in zaten kendine özgü bir iş kolu var. Fakat yaptığımız havuz işine paralel olarak kredi işlemleri ve finansal hizmetler olmak üzere farklı iş kollarını müşterilerimize sunmak istiyoruz.” dedi.

Bu amaç ile birlikte şirket, Blockin cüzdanını geliştirerek piyasaya sürmüştü. Poolin an itibariyle bu hamlesiyle birlikte, dünyanın en büyük kredi veren madencilik havuzu şirketi haline geldi.

Yang’ın dediğine göre, piyasada bulunan madencilerin, elektrik maliyetlerinden ve yeni madencilik ekipmanlarına erişim ihtiyacından dolayı, sağlanacak kredilere olumlu baktığını düşündüğünü belirtti.

Firma, ödenmemiş kredilerin miktarını ve BlockFi’den ne kadar borç aldıklarını açıklamadı.

Kredi sağlayıcısı olacak olan BlockFi firması, geçtiğimiz günlerde madencilere kredi desteği sunmak için harekete geçeceklerini açıkladıktan sonra, Poolin firması ile bir ortaklık kurma noktasına geldi.

Son Yazılar

Exit mobile version