Muhabbit

Ripple Tayland’a da Adım Attı! Anlık Ödemeler Başlatıldı!

RippleNet, uluslararası para transferi pazarını domine mi ediyor?

ripple

Tayland’ta hizmet veren dijital para transferi kuruluşu Azimo, Tayland’ın en eski bankası olan Siam Commercial Bank (SCB) ile gittiği ortaklık ile birlikte RippleNet ağından faydalanmaya başladı.

Yapılan ortaklık sayesinde RippleNet aracılığıyla Avrupa’dan Tayland’a yapılan ödemeler RippleNet üzerinden gerçekleşebilecek.

9 Nisan’da yapılan açıklamaya göre RippleNet ile Azimo, geleneksel transfer sistemlerinin yavaşlığının ve yüksek maliyetinin geride bırakılmasını hedeflemekte. Bu sayede Tayland ve Avrupa arasındaki transferler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek.

Geleneksel transfer sistemleriyle Tayland ve Avrupa arasındaki transfer işlemleri ortalama olarak 1 iş gününden fazla sürmekte.

Azimo’nun aracılık ettiği ödeme sistemi ile birlikte bu tansferler çok daha hızlı bir şekilde gerçekleşebilecek. Ek olarak sadece Euro değil, Sterlin de Azimo aracılığı ile gönderilebilmekte.

Tayland’ta anlık ödeme sistemini başlatmış bulunuyoruz. Bu iş için ülkedeki en büyük banka ile anlaşmaya gittik.

22 Saat Süren Transfer Sürelerini 22 Saniyeye Düşürdük

RippleNet sayesinde 22 saat süren transfer süresini 22 saniyeye düşürdüklerini açıklayan Azimo CEO’su Michael Kent, artık geleneksek transfer sistemlerine gerek kalmadığını vurgulamakta.

Tayland’a Her Yıl 6.7 Milyar $ Geliyor

Tayland’a para transferleri ile birlikte yılda yaklaşık 6.7 milyar $’lık bir para akışı sağlanmakta. Bu noktada en çok yurt dışı para transferine sahip olan ülkelerden biri olan Tayland’lılar, bu transferler için büyük bir maliyet üstlenmekte.

Asya ülkelerinde sıkça gördüğümüz göçmen işçiler, Tayland’ta da oldukça fazla sayıda bulunuyor. Bu kişiler ise kendi ülkelerine (ailelerine) oldukça sık bir şekilde para göndermekte. Ya da tam tersi şekilde avrupada çalışan göçmen işçiler Tayland’ta bulunan ailelerine para göndermekte.

Bu noktada oldukça düşük bir maliyet ile oldukça hızlı bir şekilde para transferi sağlayan Azimo, bu kişiler için önemli bir seçenek olarak ortaya çıkmakta.

Azimo RippleNet’in “On Demand Liquidity” çözümünden yararlanmakta. Önümüzdeki aylarda hizmetlerini farklı ülkelere de getirmeyi planlayan Azimo, geleneksel transfer çözümlerine önemli bir alternatif olarak bölgede öne çıkmakta.

Her Gün Yeni Bir Ripple Haberi

Neredeyse her gün yeni bir RippleNet ortaklığı haberi ortaya çıkmakta. Bu sayede RippleNet, birçok ülkeye para trasferi hizmeti sağlamayı başarıyor. Peki sizce RippleNet, uluslararası para transferi pazarını domine etmeye başlıyor olabilir mi?

 

Son Yazılar

Exit mobile version