Muhabbit

Robinhood Kripto Para Lideri Bağımsız Girişimci Olmaya Hazırlanıyor

Robinhood Kripto Para Birimi COO’su Christine Brown şirketten ayrılacağını ve yeni bir kripto para girişiminde bulunacağını duyurdu.

Robinhood-Genel-Muhabbit

Robinhood-Genel-Muhabbit

Robinhood Kripto Para Birimi COO’su Christine Brown şirketten ayrılacağını duyurdu. Kripto para dünyasındaki varlığını sürdüreceğini belirten Brown’ın yeni bir girişimle yakın bir zamanda karşımıza çıkması bekleniyor.

İlginizi çekebilir: Ethereum Nedir?

30 Mart 2022 tarihinde yayınladığı tweet serisinde Robinhood Crypto’da geçirdiği zaman için minnettar olduğunu belirten Brown sonrasında verdiği bir röportajda yeni bir kripto para girişimi için hazırlandığını doğruladı.

Robinhood’a şirkette 100 kişi dahi çalışmıyorken katıldım. O zamanlar henüz bir kripto para ürünümüz dahi yoktu. IPO ve diğer hizmetlerimiz aracılığıyla 22 milyon’dan fazla kullanıcısı sayısına ulaşacak kadar büyüdüğümüzü görmek kariyerimin en inanılmaz tecrübesi oldu.

Brown 2017 senesinden beri Robinhood ailesinin bir parçasıydı ve Nisan 2021 tarihinde Ürün Operasyonları Başkan Yardımcılığı’ndan Kripto Para COO’luğuna yükselen Brown şirkette bu pozisyona gelen ilk isim olmuştu.

Christine Brown

Brown Robinhood Kişisel Cüzdan Projesini Gerçekleştirdi

Brown’ın Robinhood’a en büyük katkısının kişisel kripto para cüzdanı projesi olduğu belirtiliyor. Robinhood kullanıcıları yedi farklı kripto parayı alıp satabiliyor: Bitcoin, Bitcoin Cash, Bitcoin SV, Dogecoin, Ethereum, Ethereum Classic ve Litecoin.

Ancak kullanıcılar bu paraları kişisel kripto para cüzdanlarına gönderemiyordu. Diğer bir deyişle, şirket kullanıcıların kripto paralarını onlar adına elinde tutuyor, bu nedenle de kripto paralar merkeziyetsiz borsalarda ticaret gerçekleştirmek ya da NFT satın almak için kullanılamıyordu.

Brown’ın projesi sayesinde şirket kişisel cüzdanların beta versiyonunu Ocak 2022 tarihinde kullanıcıların beğenisine sundu. Şu anda 250.000 cüzdan kullanıcısı olduğu ifade ediliyor.

Robinhood COO’su Gretchen Howard Brown’a şu sözlerle veda etti:

Christine’in geçtiğimiz beş senede Robinhood’a gösterdiği katkılara minnettarız. Kendisinin girişimcilik macerasını ilgiyle takip edeceğiz.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version