Muhabbit

Robinhood, SEC’den Wells bildirimi aldı! Wells bildirimi nedir?

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Robinhood’a menkul kıymet ihlali iddialarıyla ilgili bir Wells Bildirimi yayınladı.

Bu gelişme, Robinhood’un kripto biriminin işlemleriyle ilgili soruşturmanın bir sonucu olarak geldi. Robinhood Markets’ın Hukuk, Uyum ve Kurumsal İlişkiler Direktörü Dan Gallagher, SEC’nin bu kararını hayal kırıklığı olarak değerlendirdi. Platformlarında listelenen varlıkların menkul kıymet olmadığına inandıklarını vurguladı.

SEC, geçen yıl soruşturma celbi göndermişti

Robinhood, ABD’deki birçok kripto parayı destekleyen bir platformdur. Geçen yıl, Robinhood Markets, SEC’den kripto para listelemeleriyle ilgili bir soruşturma celbi aldığını açıklamıştı.

Robinhood borsasının SEC’den Wells Bildirimi almasıyla ilgili olarak, şirketin SEC ile iş birliği yaparak bu süreci yönetmeye hazır olduğu belirtildi. Bununla birlikte SEC’nin kripto paraları ve bunların ticaret platformları üzerindeki etkisi ve düzenleyici yaklaşımı, sektördeki oyuncular ve yatırımcılar arasında tartışmalara neden olmaya devam ediyor. The Block

Wells Bildirimi nedir?

Wells Bildirimi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), bir şirketin faaliyetlerine ilişkin soruşturma yapmayı düşündüğünde şirkete bilgilendirme amacıyla gönderdiği resmi bir uyarıdır. Yani SEC’nin belirli bir soruşturmayı başlatmadan önce şirketten bilgi talep ettiği ön aşamadır.

Son Yazılar

Exit mobile version