Muhabbit

Robinhood Wallet, Arbitrum’u entegre ediyor

Komisyonsuz hisse senedi alım satım platformu Robinhood, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü kendi cüzdanı Robinhood Wallet‘ın yeni girişimini duyurdu. Ethereum’un layer 2 çözüm protokollerinden biri olan Arbitrum (ARB), Robinhood Wallet’a entegre olacak.

Robinhood Wallet, piyasaya ilk çıktığında swap’lar (takaslar) için Ethereum ve Polygon ağları ile entegreli çalışıyordu. Şimdi cüzdan, Arbitrum’un entegresiyle beraber kullanıcılara sunduğu hizmetleri genişletti.

“Robinhood, Arbitrum’un gelişmiş ölçeklendirme çözümlerine erişim açıyor. Robinhood Wallet kullanıcıları, artık kripto para ekosistemindeki en popüler ağlardan birinde düşük işlem maliyetlerinden ve yüksek işlem hızlarından yararlanabiliyor.”

Robinhood Wallet

Robinhood genel müdürü Johann Kerbrat, Arbitrum swap’larının zaten birkaç haftadır beta sürümde denendiğini ve artık halka açık hale getirildiğini söyledi.

Bu arada Robinhood Wallet, DEX aggregators yani Türkçe ifadeyle merkeziyetsiz borsa toplayıcıları olan 0x API ve LI.FI aracılığıyla swap’lar için Ethereum ve Polygon (MATIC) ağlarını da destekliyor. Robinhood Wallet, bu token swap’larından işlem ücreti almadığını söylüyor.

L2Beat verilerine göre, layer 2 çözüm protokolü Arbitrum’un akıllı sözleşmelerinde şu anda 14 milyar doların üzerinde kilitli varlık bulunmakta.

Robinhood Wallet nedir?

Robinhood Wallet 2023 Ocak ayında piyasaya çıktı. Şu an sadece iOS’ta kullanılıyor. Android için hazırlanan sürümü hala beta aşamasında. Kayıt işlemleri için herkese açık bir bekleme listesinde olmak gerekiyor. Android sürümü için önümüzdeki aylarda resmi lansmanın yapılması planlanıyor.

Self-custodial olarak ifade edilen ve kullanıcıların dijital varlıklarını doğrudan ve tamamen kendi kontrolü altında sakladıkları bir cüzdan olan Robinhood Wallet, halihazırda Ethereum, Bitcoin, Dogecoin, Arbitrum, Polygon, Optimism ve Base ağlarında kripto para gönderme ve alma işlevlerini destekliyor.

Kaynak: The Block

Son Yazılar

Exit mobile version