Muhabbit

El Salvador ABD Büyükelçisi: Bitcoin Otoritenizi Sarsıyor!

Mayorga, diğer ülkelerin Bitcoin konusunda El Salvador’u takip edeceğini düşünüyor.

El salvador'da

El salvador bitcoin

Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden El Salvador, bir “Bitcoin City” inşa etme planlarını açıkladı. Bu açıklamadan sonra IMF’den El Salvador’a uyarı geldi. El Salvador’un ABD Büyükelçisi Milena Mayorga’ya göre El Salvador, BTC’nin benimsenmesini sağlamak konusunda herkesten fazla çaba sarf ediyor. Bu durum, Amerika Birleşik Devletleri’nin de dahil olduğu diğer ülkeler için bir tehdit olarak algılanıyor.

Mayorga, Çarşamba günü (24 Kasım 2021) verdiği röportajda şunları söyledi:

Birçok ülke bizden korkuyor. Bitcoin’i yasal para olarak kabul etmemiz herkesi endişelendiriyor. Ancak diğer devletler liderliğimizi takip edecekler.

El Salvador Eylül ayında El Salvador Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etti. Başta çok olumsuz görünsede El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin çalışmalarına gayet güzel ve aktif bir şekilde devam ettiğini söyleyebiliriz.

Mayorga sözlerine şu şekilde devam etti:

D.C.’deki endişelerin doların gücünü kaybetmekle ilgili olduğunu biliyorum ve bunu anlayabiliyoruz. Ancak El Salvador ilerlemek zorunda çünkü farklı bir seviyede olmak istiyor!

El Salvador, 2022 yılında da yakından izlenecek gibi görünüyor. Yakın zamanda duyurulan, düşük vergili Bitcoin City herkesin dikkatini çekmiş durumda.

El Salvador, tokenize edilmiş bir Bitcoin tahvili yoluyla 1 milyar dolar toplamayı planlıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version