Muhabbit

SEC, BitConnect ile Bağlantılı Kişilere Dava Açtı!

SEC, BitConnect tanıtımı yapan kişileri yakından takip ediyor!

sec

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), artık feshedilmiş bir kripto saadet zinciri olan BitConnect’i tanıtmak ile suçlanan beş kişiye karşı dava açtı.

Düzenleyici, firmanın kayıtlı bir şirket olmadığı için platformun “borç verme programının” 2 milyar $’lık bir kayıtsız menkul kıymet satışı oluşturduğunu iddia etmekte. Bitconnect ilk olarak 2016’da piyasaya çıktı ve düzenleyicilerin dolandırıcılık iddiaları ve uyarıları nedeniyle 2018’in başlarında borç verme platformunu kapattı. 2019 yılında ise FBI, potansiyel BitConnect mağdurlarının peşine düşmüştü.

SEC Beş İsmin Peşinde!

Şimdi SEC, platformun borç verme programına ilişkin reklamlarından dolayı Trevon Brown, Craig Grant, Ryan Maasen ve Michael Noble’ı gözetliyor. SEC’in davasına göre, bu isimler, yatırımcı çekebilmek adına platformu kullanarak başarılarını dile getiren videolar ürettiler ve bundan para kazandılar.

Joshua Jeppesen, BitConnect ve destekçileri arasında irtibat kurması sebebiyle davada sanık olarak yer alıyor. Bu arada Jeppesen, BitConnect’in çoğu etkinliğinde, şirketi temsilen orada bulunmuştu.

SEC, şu şekilde bir açıklama yaptı:

SEC, destekleyici sanıkları federal menkul kıymetler yasalarının hükümlerini ihlal etmekle ve Jessepen’i BitConnect’in kayıtsız menkul kıymet satışına yardım ve yataklık etmek ile suçluyor.

Dava, Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesi’nde açıldı.

SEC’in New York Bölge Ofisi Müdür Yardımcısı Lara Shalov Mehreban’ın yaptığı açıklamada, “Bu sanıkların, BitConnect kredi programını kişisel yatırımcılara aktif olarak teşvik ederek yasa dışı bir şekilde dijital varlık sattıklarını iddia ediyoruz.” dedi.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version