Muhabbit

SEC, Spot Ethereum ETF’leri İçin Taslak S-1 Formlarını İstedi!

SEC, olası spot Ethereum ETF ihraççılarından 31.05.2024 Cuma gününe kadar son güncel S-1 formlarını sunmalarını istedi. 23 Mayıs’ta 19b-4 formlarını onayladıktan sonra Ethereum ETF’lerinin alım satımının başlaması için gerekli son adım bu.

SEC, Ethereum ETF Sürecini Hızlandırıyor

Ethereum ETH ETF’lerinin alım satımı için onay süreci hızla ilerliyor. 23 Mayıs’ta 19b-4 formlarını onayladıktan sonra, şimdi tek engel S-1 formlarının yürürlüğe girmesi. SEC’nin son dakika yön değişikliği nedeniyle bu formlar önceden hazırlanmamıştı. Ancak şu anda ilerleme kaydediyorlar.

Durumu takip eden kaynaklar, SEC’nin ihraççılardan taslak S-1 dosyalarını Cuma gününe kadar teslim etmelerini istediğini belirtti. SEC, bu dosyaları aldıktan sonra ilk yorum turunu sunarak daha fazla değişiklik yapılmasını sağlayacak.

ETF’lerin onaylandığı gün VanEck, hiç vakit kaybetmeden güncel S-1 formunu teslim etti. 30 Mayıs’ta BlackRock da aynı adımı attı. ETF’inin 10 milyon dolarlık bir başlangıç yatırımıyla başlayacağını açıkladı. Tohum yatırımlarının ayrıntılarının basit olduğunu ve S-1 formlarının diğer yönlerinin ele alınmasının daha uzun sürebileceğini belirtti.

Onay Süreci ve Beklentiler

Analistler, S-1 formlarının hazır olmadan önce en az iki tur daha taslak dosyalama sürecinden geçmesini bekliyor. Bu süreç yavaş ilerlerse, S-1 formlarının nihai hale gelmesi birkaç hafta, hatta birkaç ay alacak. Bazı trader’lar bu gecikmenin piyasa için olumlu olabileceğini söylüyor.

SEC, Ethereum ETF sürecinde bu adımları izleyerek piyasanın dikkatini S-1 formlarına odaklıyor. İhraççılar hızlı hareket ediyor ve SEC’in yorumlarına uyum sağlıyor. Böylece Ethereum ETF’lerinin yakında piyasaya sürülmesine zemin hazırlıyor. The Block

Son Yazılar

Exit mobile version