Muhabbit

Solana Tabanlı DeFi Protokolü Oxygen, Jump Trading İle Ortaklık Kurdu!

Oxygen, DeFi’ın toplu olarak benimsenmesine öncülük etmeyi planlıyor.

OXYGEN JUMP TRADİNG

OXYGEN JUMP TRADİNG

Chicago merkezli bir ticaret şirketi olan Jump TradingSolana blok zinciri üzerine kurulu merkezi olmayan bir finans ana aracılık protokolü olan Oxygen ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu.

Jump böylece, Alameda Research, Multicoin Capital ve Genesis Trading’den oluşan platformun mevcut destekçilerinin bulunduğu bir gruba katılmış oldu.

Oxygen.org’un kurucu ortağı Alex Grebnev, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

“Bu firmaların değeri hem uzmanlıklarında hem de borçlanma, borç verme ve birincil aracılık çözümleri gibi merkezi finans hizmetlerinin en büyük kullanıcılarından biri olmaları gerçeğinde yatıyor.”

Grebnev ayrıca bu şirketlerin katılımlarının, Oxygen protokolünün kurumsal olarak benimsenmesini önemli ölçüde genişletebileceğini ve DeFi uygulamalarına gerçek bir talep olduğunu gösterebileceğini belirtiyor.

Jump Trading temsilcisi Carissa Felger ise, bu ortaklıkta Jump’ın rolünün Oxygen platformunda bir piyasa yapıcı olarak olacağını söyleyerek şu açıklamayı yaptı:

“Jump, Oxygen konusunda bir likidite sağlayıcısı olacak, risk yönetimi ve piyasa veri araçları üzerinde iş birliği yaparak ekosisteme yatırım yapacak.”

Oxygen ve Maps.me Entegrasyonu Yolda

Bilindiği üzere Oxygen, şu anda saniyede 50.000’e kadar işlem gerçekleştiren ve her birinin maliyeti yaklaşık 0,00001 ABD doları olan Solana blok zinciri üzerine kuruludur. Bu özelliği ile Oxygen, ekosistemde dikkatleri üzerine çeken bir girişim olarak görülüyor.

Oxygen ayrıca kurumsal kripto para müşterilerine aracılık hizmetleri sağlamanın yanı sıra, yaklaşık 140 milyon kullanıcıyla Google Haritalar’a mobil bir alternatif olan Maps.me’ye de entegre edilecek.

Kurucu ortak Grebnev, Oxygen’in önümüzdeki iki ila üç ay içinde test aşamasına gireceğini ve Maps.me entegrasyonunun yaklaşık olarak aynı zamanda yayına gireceğini söyledi. Uygulamanın ilk olarak Avrupa, Asya ve Latin Amerika’ya odaklanacağı da ayrıca belirtildi.

Daha fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Muhabbit DeFi Market Cap için: DeFi Market Cap

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Son Yazılar

Exit mobile version