Muhabbit

Solana tabanlı DEX Drift, 100 milyon token’lık airdrop sunacak


Solana tabanlı bir merkeziyetrsiz borsa protokolü olan Drift, 100 milyon DRIFT token airdrop’u duyurdu.

Solana ağı üzerinde kripto vadeli işlemlerine odaklanan merkeziyetsiz borsa (DEX) Drift, yönetim token’ı DRIFT’i piyasaya sürmeye ve airdrop dağıtmaya hazırlanıyor.

Yönetim DRIFT token’ının toplam arzının 1 milyar olduğunu ve bu arzın %10’u yani 100 milyon token’ın airdrop yoluyla dağıtılacağını duyurdu. Bu airdrop platformda aktif olan 180.000 Drift kullanıcısına yönelik olacak.

Drift’in kurucu ortağı Cindy Leow açıklamasında, token oluşturma etkinliği ve airdrop talep tarihlerinin daha sonra açıklanacağını ve lansmanın önümüzdeki haftalarda gerçekleşmesinin beklendiğini belirtti.

Multi-branch DAO’ya geçilecek

Drift, son üç yılda birden fazla anlık görüntü aldı ve token airdrop’u için kapsamlı bir aktivite analizi gerçekleştirdi. Token lansmanının ardından Drift Multi-branch bir DAO’ya geçiş yapacak. Realms DAO, Güvenlik Konseyi ve Futarchy DAO’dan oluşacak olan bu yapı, protokol geliştirme, güvenlik ve teknik hibelerin finansmanı gibi farklı alanlarda görev alacak.

Solana ekosistemindeki ilk DeFi projelerinden biri olan Drift, 2021’de piyasaya çıktı ve o zamandan beri 20 milyar doların üzerinde ticaret hacmi sağladı. Şu anda 250 milyon doların üzerinde kilitli toplam değere sahip.

DRIFT token dağıtımı beş yıl sürecek ve çoğunluğu topluluğa tahsis olacak. Ekip token tahsisinin dağılımını, topluluğa ve ekosisteme %53, protokol geliştirmeye %25 ve stratejik katılımcılara %22 olarak belirledi. Cindy Leow, Drift ekibi üyeleri ve risk sermayesi yatırımcılarının token’larına 24 ila 36 ay arasında değişen bir hak kazanma süresi olduğunu belirtti.

The Block

Son Yazılar

Exit mobile version