Muhabbit

Solana, Twitter’daki Adını Solano Olarak Değiştirdi!

Solana Twitter’daki kullanıcı adının Solano yaptı!

Jack dorsey solana

Jack dorsey solana

Solana Twitter’daki kullanıcı adının Solano yaptı. Bitcoin maksimalisti olarak bilinen Jack Dorsey, Twitter üzerinden paylaştığı bir gönderide Solana yerine yanlışlıkla “Solano” yazdı. Birçok Twitter kullanıcısı Jack Dorsey’in paylaştığı gönderiye yorum yaptı ve Solana kullanıcıları bu durumu çok eğlenceli buldu.

Katman-1 çözümü olarak bilinen blok zinciri Solana, Jack Dorsey bir Twitter gönderisinde kripto para biriminin adını yanlış yazdı ve Solana Twitter’daki kullanıcı adını Solano olarak değiştirdi.

Dorsey, mevcut blok zincirlerinin güvenilmez olduğunu ve Web3 teknolojisinde kullanıcıların gizliliğini ve kişisel verilerini koruma konusundaki başarısız olabileceğinden bahsetti. Dorsey bu durumu düzeltmek için Bitcoin blok zincirinin üzerine inşa edilmiş “ekstra merkezi olmayan” bir platform olan Web5 adı altında yeni bir teknoloji oluşturma niyetini duyurdu.

Dorsey, bu düşüncelerini dile getirirken Ethereum ve Solana gibi blok zincirlerinin sahip olduğunu ortak özellikleri dile getirdi ancak Solana’yı “Solano” olarak yanlış yazdı. Solana, bu durumu bir viral olarak kullanmaya karar verdi.

Kripto Para Kullanıcıları, Jack Dorsey’in Yazım Hatasıyla Eğlendi!

Kripto para piyasasıyla ilgilenen Twitter kullanıcıları, bu durumla eğlenmeyi ihmal etmedi.

Solana, Güney Kore’deki Web3 Girişimleri İçin 100 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu Başlattı!

Son birkaç ayda kripto para piyasasındaki fiyat hareketlerinin çok dalgalı olduğunu söyleyebiliriz. Bitcoin’de 31.000 $ ile 29.000 $ arasında hızlı fiyat hareketleri gerçekleşiyor. Yatırımcılar ikiye ayrılmış durumda görünüyor. Bir taraf Bitcoin’in buradan çok fazla yükseleceğini söylerken, diğer taraf ise daha fazla düşeceğini söylüyor.

Kripto para piyasası şimdilik iyi durumda olmasa bile yapılan projelerin geliştirilmesi için farklı şekilde fonlar toplanıyor. Solana Labs, Güney Kore’deki web3 girişimleri için 100 milyon dolarlık hibe verecek.

İlginizi çekebilir: Solana Blok Zinciri Yaşadığı Kesintilere Son Verebilecek Mi?

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Son Yazılar

Exit mobile version