Muhabbit

Spark Airdrop Detayları! Tutulan XRP Miktarından Fazlası Mı Dağıtılacak?

Flare Network tokeni Spark (FLR) dağıtımı, borsaların ve birçok bireysel cüzdanın katılımı ile birlikte gerçekleşmiş oldu.

spark

Dün gece gerçekleşen XRP dağıtımı ile ilgili veriler ortaya çıktı.

Flare Network tokeni Spark (FLR) dağıtımı, borsaların ve birçok bireysel cüzdanın katılımı ile birlikte gerçekleşmiş oldu.

XRP “blokchain”i üzerinde alınan ekran görüntüsü ile birlikte Spark Token dağıtımı gerçekleşti. Flare Network için ekran görüntüsü, XRP ağı üzerinde 60,155,580’inci blokta alındı.

23.5 Milyar Spark Yolda

Spark Token dağıtımına katılan cüzdanlardaki XRP miktarı ise 23.5 Milyar adet olarak açıkladı. Toplamda 100 Milyar olarak belirlenen Spark arzının 45 Milyar adedinin kullanıcılara dağıtılması planlanıyordu.

9 Aralık ile 12 Aralık tarihleri arasında programa katılan XRP tutan cüzdan sayısında 51,000’lik bir artış yaşandı. Bu süreçte 694 Milyon adet XRP da Flare Token programına katılmış oldu.

Büyük Kısım Borsalarda

Spark Token dağıtımına katılan XRP miktarının önemki kısmı borsa cüzdanları olarak öne çıkıyor. Borsalar aracılığı ile katılımın yüksek olması sebebiyle yüzde 70’lik kısım borsa cüzdanlarına gönderilecek. Toplamda 23.5 Milyar XRP’nin 16.3 Milyar adedi borsalar üzerinden programa katılmış durumda. Yüzde 30’luk kısım ise (7.1 Milyar XRP) bireysel cüzdanlar üzerinden Flare Network programına katılmış görünüyor.

En Yüksek Paya Sahip Borsalar

Flare Network dağıtımından en büyük payı alacak borsa ise Coinbase olarak öne çıkıyor. 3.5 Milyar XRP ile dağıtımın lideri konumunda olan Coinbase’i Binance takip ediyor. 2.2 Milyar XRP ile ikinci sırada bulunan Binance’in en yakın takipçisi ise Bithumb olarak öne çıkıyor. 1.6 Milyar adet XRP ile en büyük üçüncü borsa olan Bithumb dağıtımdan pay alacak en büyük üçüncü borsa olarak öne çıkmakta.

Bazı Cüzdanlar Katılmadı

Dağıtıma katılmaya cüzdanların payları ne olacak?

Flare Network toplamda 100 Milyar adet Spark Token yaratacak. XRP kullanıcılarına ise 45 Milyar adetlik kısım dağıtılacak. XRP miktarı içinden Ripple tarafından tutulan XRP miktarı ve dağıtıma katılmayan XRP miktarı çıkarılacak. Geriye kalan kısım ise kullanıcılara dağıtılacak. Hesaplama ise şu şekilde:

Spark Token Hesaplaması

Ağın başlatılması ile birlikte Spark dağıtımına katılan kullanıcılar hak ettikleri Spark miktarının yüzde 15’ini alacaklar. Geri kalan kısım ise 25 ay ile 34 ay içinde dağıtılmış olacak.

Stedas tarafından yapılan açıklamaya göre airdrop programına katılmayan cüzdanların payları katılımcılara dağıtılabilir gibi görünüyor. Airdrop programı ile ilgili kimi kullanıcı ise katılım sağlamayan kullanıcıların (cüzdanların) paylarının dağıtılmayacağı görüşünde.

Yukarıdaki hesaplamaya göre ise dağıtıma katılmayan cüzdanların dağıtılacak Spark miktarından çıkarılacağını gösteriyor.

Katılmayan Borsalar Durumu Değiştirebilir

Flare Network tarafından yapılan açıklama ise katılım sağlamayan cüzdanların dağıtımda değişikliğe sebep olmayacağı ancak katılım sağlamayan borsaların paylarının kullanıcılara gidebileceğini gösteriyor. Kısacası borsalar tarafında yaşanacak bir sorun halinde kullanıcılar 1:1 oranından fazlasını alabilecek.

Jed Mccaleb Dağıtımdan Faydalanamayacak

Ripple’dan düzenli olarak XRP ödemesi alan Jed McCaleb’ın cüzdanlarının dağıtımın dışında tutulacağını belirten Flare Network, Ripple ve Jed McCaleb payına düşen kısımların bir ödül havuzunda toplanacağını ve F- Assets (FXRP) varlıklarını teşvik etmek için kullanılacağını belirtti.

Siz Spark Token dağıtımına katıldınız mı ?

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version