Muhabbit

Square Yeşil Madencilik İçin Blockstream ile Ortak Oldu!

Square, yeşil bir madencilik için adım attı!

Square

Djital ödeme firması Square, Amerika Birleşik Devletleri’nde %100 güneş enerjisiyle çalışan bir Bitcoin madencilik çiftliği başlatmak için Blockstream ile ortaklık kurdu.

Square ve Blockstream’in 5 Haziran’da yaptığı açıklamaya göre, firmalar projenin ekonomisiyle ilgili ayrıntıların yanı sıra, madenin performansını yansıtan ölçümleri de paylaşacaklar.

Square Karbon Nötr Olmak İstiyor!

Yeni girişim, Square’in 2030 yılına kadar Bitcoin faaliyetlerinde karbon nötr olma taahhüdünün bir parçası olarak görünüyor. Firmanın Aralık ayında yaptığı bu taahhüdün bir parçası olarak, Bitcoin’in karbon ayak izini azaltan projeleri finanse etme sözü verdi.

Elde ettiğimiz bilgilere göre, tesis için 5 milyon $’lık bir fon sağlanacak ve Blockstream, madencilik çiftliği için altyapı sağlayacak.

Duyuru, kripto şirketlerinin işlerinin iklim etkisine yönelik bir dizi taahhüdünün en sonuncusu olarak kayıtlara geçti.

Mart ayında, kripto madencilik firması Argo ve Blockchain teknoloji şirketi DMG, hidro-destekli Bitcoin madencilik operasyonunu duyurdular. Piyasa yapıcı GSR ve dijital varlık koruma fonu One River gibi diğer firmalar, karbon kredileri satın alarak karbon emisyonlarını dengeleme sözü verdiler.

Square’in küresel, çevresel, sosyal ve kurumsal yönetişim başkanı Neil Jorgensen, yeni güneş enerjili maden, “hepimize temiz enerji ile Bitcoin madenciliğinin nasıl yapılacağını öğretecek ve bu ekonomiyi ilerletebilmemiz için şeffaflık sağlayacak.” dedi.

Square’in yaptığı açıklamaya göre, şirket elde ettiği sonuçları toplulukla paylaşmak için çok heyecanlı.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version