Muhabbit

Super Bowl Katılımcıları, Satın Aldıkları Her Bilet İçin Ücretsiz NFT Hediye Alacak!

Bilet satın alan herhangi bir taraftar, aldığı NFT ile müsabaka ile ilgili tüm ayrıntılara sahip olacak.

Super Bowl nft

Super Bowl nft

Son dönemlere damgasını vuran NFT’ler, her geçen gün daha değerli ve popüler olmaya devam ediyor. Bunun birçok nedeni bulunuyor; bunlar arasında elde edilen NFT’nin değiştirilemez olması ve sürekli değerine değer katması gösterilebilir.

Bununla birlikte, kripto para pazarındaki büyük oyuncular piyasaya girmeye devam ettikçe bu değer daha da artıyor. Bilindiği üzere büyük markalar ve ünlüler de NFT sektörüne sahip çıkıyor. 

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Şimdi ise yapılan bir açıklamada, Ulusal Futbol Ligi şampiyonluk maçı olan Super Bowl’da, katılımcılara etkinlik gününe kadar satın aldıkları her bilet için ücretsiz NFT hediye edileceği duyuruldu.

Bu yeni açıklama, dünyanın en büyük bilet pazarı Ticketmaster ve NFL arasındaki yakın tarihli bir ortaklıktan sonra gelmiş oldu. NFL tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre, bir bilet satın alan herhangi bir taraftar, aldığı NFT’leri ile nerede oturacaklarıyla ilgili tüm ayrıntılara sahip olacak.

Ligin yöneticilerinden Bobby Gallo, taraftarların zaten spor biletlerini bir hatıra olarak tutmayı sevdiklerini ve NFT’ler ile birlikte bu davranışlarının daha kalıcı hale gelebileceğini dile getirdi.

Spor Alanında NFT Kullanımı Artıyor

Satın aldıkları her bilet için NFT alan taraftarların yanı sıra, lig, Super Bowl gerçekleşmeden önceki günlerde bazı özel NFT’ler yayımlayacağını da duyurdu. Bu kapsamda çıkacak olan ilk NFT’nin 6 Şubat 2022 tarihinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ayrıca, Super Bowl LVI bilet özelliği taşıyan son NFT’nin ise 13 Şubat tarihinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Atılan bu adım, Super Bowl’un kripto para alanı ile ilgili olarak attığı ilk adım değil. Hatırlanacağı üzere Super Bowl, geçtiğimiz yıl, taraftarlara, katılımlarını bir hatıra olarak saklamak için ücretsiz bir NFT bileti almanın yolları konusunda girişimde bulunmuştu.

Tüm bu gelişmelere bakıldığında görünen o ki NFT’ler hayatımızın birçok alanında var olmaya devam edecek. Belki de bu ve buna benzer uygulamaları ülkemizde de yakın zaman içinde görebiliriz.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Son Yazılar

Exit mobile version