Muhabbit

SuperRare, NFT Sanat Eserlerini Açık Artırma İle Satacak!

Yeni açık artırma formatı eklenmesinin, platform üzerinden alım satım süreçlerini daha kolay, daha eğlenceli ve daha kârlı hale getireceği bildirildi.

SuperRare muhabbit

SuperRare muhabbit

Dijital sanat eseri ticaret platformu SuperRare, mevcut sabit fiyatlı ve açık teklif satışlarını gerçekleştirmek için iki farklı zamanlı açık artırma formatı başlattığını duyurdu.

Bu kapsamda SuperRare, tanınmış sanatçıların dijital eserlerini içeren bir dizi özel müzayedeyle kullanıcılarına yeni özelliğini sunmuş olacak. 7 Aralık tarihinde erken erişim şeklinde başlayan yeni açık artırma özelliklerinin herkese açık tam erişimi 14 Aralık tarihinde sunulacak.

Oluşturulacak iki yeni formatın, planlı müzayedeler ve rezerv müzayedelerini kapsayacağını ve bunların tamamen zincir üzerinde gerçekleştirileceğini bildiren şirket, açık artırmaların güvenli ve saldırılara karşı dayanıklı olduğunu bildirdi.

SuperRare, hem fungible token biçimindeki sanat eserlerinin hem de verilen en yüksek tekliflerin, açık artırma süresi boyunca Ethereum blok zinciri üzerinde akıllı bir sözleşmede tutulacağını dile getiriyor.

SuperRare, platformun yeni özelliklerinin çalışma mantığını ise şu şekilde açıklıyor.

Bir sanat eseri için bir müzayede planlandığında, teklif vermenin başlayacağı zamana kadar geri sayım yapan bir zamanlayıcı başlayacak. Bu sırada SuperRare, satıcının takipçilerini bilgilendirecek. Açık artırma başladığında, geri sayım sayacı kalan süreyi gösterecek şekilde değişecek. Müzayede sırasında verilen teklifler iptal edilemeyecek. Müzayedenin son 15 dakikasında verilen teklifler, ihale süresini uzatacak ve teklif için 15 dakika kalacak.

Müzayede bittiğinde, satıcı veya en yüksek teklifi veren, müzayedeyi sonuçlandırabilecek. Bu da sanat eserini ve en yüksek teklifi akıllı sözleşmeden çıkararak bunları alıcı ile satıcı arasında aktaracak.

Rezerv müzayedelerinin ise benzer şekilde çalışacağını bildiren şirket burada satıcının, bir başlangıç ​​tarihi yerine sanat eserinde gösterilen bir rezerv fiyatı seçeceğini ve bu rezerv fiyatı karşılandığında 24 saatlik süreli bir açık artırmanın başlayacağını bildirdi.

Alışveriş Eğlenceli Hale Gelecek

SuperRare CEO’su John Crain, yaptığı bir açıklama ile âdemi merkeziyetçi finans için ilginç olanaklar sunan açık artırma işlevselliğinin sektör için önemli bir gelişme olacağını dile getirdi.  Bunun yanında Crain, bu iki zamanlı açık artırma formatının eklenmesinin, platform üzerinden alım satım süreçlerini daha kolay, daha eğlenceli ve daha kârlı hale getireceğini de sözlerine ekledi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Son Yazılar

Exit mobile version