Muhabbit

Ethereum Fiyat Analizi 9.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (9.12.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Ethereum Fiyat Analizi Draco

Bugün kripto para piyasasının iki numaralı coini olan Ethereum’u inceledim. Dün akşam başlayan düşüşlerden o da nasibini aldı. Ancak bugün aldığı tepkiyle hemen hemen dün akşamki fiyatına ulaştı.

Ethereum ETH fiyat grafiği 09.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler Binance borsasına aittir

Grafikte görmüş olduğunuz 2 büyük yeşil alan büyük zaman dilimindeki destek ve direnç bölgelerimiz. Daha ince alanlar ise saatlik grafikte takip ettiğim destek ve direnç bölgeleri. Bir de uzun zamandır kıramadığımız mor düşen trend bulunmakta.

Dün akşam düşüş yaşarken 563 dolar bölgesinden alım yapmayı planladığımı twitterdan belirtmiştim. Gece yarısı civarında alış emrim gerçekleşti. Ancak dün yaptığım Bitcoin fiyat analizinde daha fazla düşüş olması gerektiğini düşündüğümü belirtmiştim. Ethereum beklediğim desteğe gelmiş olsa da Bitcoin’de daha da düşeceğine dair göstergeler oluştu. Bundan dolayı aldığım Ethereum’ları birkaç dolar kârla sattım. Sabah ise 532-533 dolar bölgesini belirledim ve oradan tekrar alış emrimi verdim. Birkaç saat sonra ise aldıklarımı 545 dolar seviyesinden sattım. Satışı erken gerçekleştirmemin bazı sebepleri vardı. İlk olarak alış emrini girmeden uzun vadeli pozisyon açmayacağımı kararlaştırmıştım. Genel vadede yükseliş trendi zayıfladığı için akıntıya karşı kürek çekmek istemedim ve ilk dirençte satış yapıp risk almadım. Son olarak ise pozisyon büyüklüğüm yüksekti.

Grafiğe dönecek olursak fiyatta düşük tepeler ve düşük dipler oluşmaya başladı. Bu durum düşüş trendinin özellikleridir. Mor düşen trend henüz kırılmış değil. Nispeten uzun vadeli alım yapmak için bu trendi takip edeceğim. Orası kırılmadan yapacağım long işlemleri kısa vadeli vur-kaç gibi olacaktır. Bunun dışında destek ve direnç bölgeleri hâlâ güzel bir şekilde çalışmaya devam ediyor. Yapacağım işlemlerde bunları göz önünde bulundurmaya devam edeceğim.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version